Przyciągają inwestorów atrakcyjną ceną i łatwością układania. Najnowsze blachodachówki to prawdziwe estetyczne arcydzieła. A do tego są też solidne. Co jeszcze warto wiedzieć o dachówkach z blachy? Przeczytaj poniższy artykuł.

Blachodachówki czyli dachówki stalowe to niedrogie i lekkie pokrycie dachowe. Ich oferta z roku na rok jest coraz szersza, oferując inwestorom nie tylko szeroki wybór kształtów, ale również kolorów.

Poza standardową kolorystyką RAL wielu producentów oferuje unikalną, matową strukturę. Kształty blachodachówek też są różne, dzięki czemu dają naprawdę duże możliwości aranżacyjne.

Na jakich dachach sprawdzą się blachodachówki?

Najczęściej są wykorzystywane na prostych dachach, o niewielkim kącie nachylenia – w graniach 9 stopni. Można je również układać gdy kąt nachylenia jest większy – powyżej 15 stopni, a w wyjątkowych sytuacjach spadek może dochodzić do nawet 30 stopni.

Ich wszechstronność i możliwość układania zarówno na płaskich jak i bardzo stromych dachach sprawia, że blachodachówki są coraz powszechniej wykorzystywane w budownictwie jednorodzinnym.

Blachodachówka – wysoka estetyka w dobrej cenie

Kiedyś dachówka z blachy uchodziła za mniej eleganckie pokrycie dachowe, wybierane raczej ze względu na finansowe ograniczenia inwestora. Obecnie producenci blachodachówek robią wszystko by ich produkty estetyką nie odbiegały od dachówek ceramicznych. I trzeba przyznać, że w dużej mierze to się im udaje.

Nowoczesna blachodachówka jest nie tylko trwała, ale i elegancka. Tak naprawdę na pierwszy rzut oka wcale nie widać różnicy. Dopiero prawdziwy znawca, przyglądając się wnikliwie może zauważyć różnice, które choć są to są niewielkie. To głównie inne mocowania (które w tradycyjnej dachówce są ukryte i niewidoczne), ale również nieco inny wygląd krawędzi czy sposób odbijania światła na powierzchni. Producenci już starają się iść z duchem czasu i szukają rozwiązań na to by te widoczne mocowania ukryć, co jeszcze bardziej poprawi wygląd estetyczny.

Wybierając blachodachówkę inwestor ma ogromy wybór wzorów i kolorów

Ogromną zaletą blachodachówki jest jej uniwersalność. Sprawdzi się jako pokrycie dachowe w budynkach jednorodzinnych, zarówno tych budowanych w stylu nowoczesnym jak i tradycyjnym. Blachodachówka jest też często wykorzystywana w budynkach użyteczności publicznej, a także na budynkach sakralnych.

Nowe artykuły na temat blachodachówki i innych pokryć dachowych znajdziesz w serwisie Fachowy Dekarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj