Aktywność ważna jest przez całe życie, także – może nawet szczególnie – w starszym wieku. O czym powinniśmy pamiętać wtedy, gdy chcemy, aby bliski nam senior również mógł spędzać swoje dni aktywnie i bez nudy?

Wielu z nas kojarzy życie seniora z niską aktywnością. Jednak w rzeczywistości może być zupełnie inaczej! Właściwa aktywność, nie tylko ta fizyczna, ale także psychiczna czy towarzyska, jest ważna również w życiu seniora.

Aktywność dostosowana do potrzeb seniora

Przede wszystkim odpowiednia aktywność w życiu starszej osoby powinna być dostosowana do jej możliwości i potrzeb, co z kolei ma powiązanie z jej stanem zdrowia.

Pomysły na aktywne dni dla seniorów:

  • ćwiczenia i rehabilitacja – w domu i poza nim,
  • uprawianie kwiatów w ogrodzie lub w doniczkach,
  • tworzenie rękodzieła – wyszywanie, przygotowywanie ozdób świątecznych i inne
  • malowanie obrazów,
  • uniwersytety trzeciego wieku,
  • wyjścia do teatru, muzeum, galerii sztuki,
  • warsztaty dla seniorów.

Warto przy tym wskazać, że w wielu miastach zajęcia aktywizujące dla seniorów prowadzone są za darmo!

Dzienne pobyty w domu seniora

Warto także wskazać, że coraz więcej domów seniora oferuje osobom starszym specjalne pobyty dzienne. Wówczas senior nie mieszka w takiej placówce, ale może spędzić w niej dzień, podczas gdy jego bliscy mogą skupić się na pracy czy na załatwianiu swoich spraw.

W domach seniora, na przykład domu opieki w Warszawie Anna, można skorzystać z wielu interesujących aktywności dla seniorów. To nie tylko specjalna rehabilitacja prowadzona pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów, ale także rozmaite warsztaty czy spotkania z ciekawymi osobami, podczas których seniorzy mogą spędzać miło swój wolny czas.

Wpisz do wyszukiwarki internetowej słowa „dom opieki Warszawa”, aby już teraz zapoznać się z ofertą dostępną w placówkach w Warszawie i w okolicy.

Reasumując, odpowiednia aktywność ważna jest również w jesieni życia. Dzięki niej senior nie tylko może zadbać o swoją kondycję fizyczną, ale również miło spędzić czas w towarzystwie innych i rozwijać się nawet w późniejszym wieku. To podstawa dobrego samopoczucia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj