Oświetlenie LED zdominowało rynek i nie ma w tym nic dziwnego. Jako doskonała alternatywa dla tradycyjnych żarówek nieustannie zyskuje na popularności. Choć początkowo do wybrania tego rozwiązania mogła nieco zniechęcać cena, to obecnie, dzięki większej dostępności, nie jest już tak zaporowa. Oświetlenie LED coraz częściej wykorzystuje się nie tylko w domach, ale i w miejscach publicznych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety, dla których warto je mieć.

1. Oświetlenie LED i jego żywotność

Średnia żywotność żarówki ledowej to nawet 50 tysięcy godzin – a w niektórych modelach nawet więcej, przy zachowaniu pełnej mocy. Przyznaj, że to imponujący wynik w porównaniu z klasyczną żarówką, która wystarcza zaledwie na około tysiąc godzin. Oznacza to, że żarówkę LED wymienia się raz na kilka lat. Nawet jeśli jej żywotność dobiega końca, nie przestaje od razu świecić, tylko powoli traci moc, co jest dużym komfortem podczas użytkowania.

Nie bez znaczenia pozostaje jakość, moc i kolor światła emitowanego przez oświetlenie LED. Przede wszystkim diody ledowe mogą wytwarzać strumień o różnym zakresie temperatur barwowych, o niemal dowolnym odcieniu. W klasycznych świetlówkach wybór jest bardzo ograniczony.

2. Energooszczędność i ulga dla portfela

Oświetlenie LED zdecydowanie efektywniej przekształca energię w światło. Co to oznacza? Żarówki tego typu zużywają nawet do 90% mniej energii – przy zachowaniu pełnej intensywności świecenia. Tradycyjna żarówka w tym aspekcie wypada mizernie – w jej przypadku parametr ten kształtuje się na poziomie około 10%. Choć może się wydawać, że ledowe świetlówki są droższe, to w ogólnym rachunku okazują się dzięki temu tańsze w użytkowaniu. Ta różnica będzie widoczna szczególnie w miejscach publicznych, w których światło musi być niemal ciągle włączone. Oszczędności będą widoczne także w domowym budżecie.

3. Estetyczne i ekologiczne

Nie da się ukryć, że oświetlenie LED jest ciekawym elementem aranżacji wnętrz. To estetyczne rozwiązanie, które pozwala na zastosowanie szerokiego zakresu barw i ich temperatur, by podkreślić unikatowość pomieszczenia. Istnieje wiele sposobów, by efektownie zaplanować dekoracje z ledami w roli głównej, wykorzystując wyjątkowe oprawy, girlandy czy nawet meble podświetlane LED. Takie rozwiązania, które podkreślą charakter każdego wnętrza, dostępne są np. w e-sklepie https://www.newled.pl/ – produkty te doskonale sprawdzą się zarówno w domu, jak i w obiektach publicznych.

Oświetlenie ledowe z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom ekologii. Nie zawiera szkodliwych substancji, takich jak rtęć i ołów, a dodatkowo jego elementy są w pełni biodegradowalne.

Oświetlenie LED to rozwiązanie szyte na miarę nowoczesnych potrzeb. Doskonale wpisuje się w obecne trendy i pozwala realnie zaoszczędzić pieniądze. Zdecydowanie powinieneś zatem uwzględnić je w swojej aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj