Wyprawka dla noworodka to komplet rzeczy, które będą potrzebne rodzicom w pierwszych dniach i miesiącach po narodzinach dziecka. Co powinien zawierać taki zestaw? Kiedy i jak go przygotować? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Lista wyprawkowa – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem do przygotowania wyprawki dla dziecka jest sporządzenie kompletnej listy. Zastanówcie się wspólnie, co może być potrzebne wam i maluchowi, zapytajcie o to rodzinę oraz przyjaciół, którzy są na wstępnym etapie rodzicielstwa – chętnie podzielą się z wami swoimi doświadczeniami. Do różnych rad należy jednak podchodzić krytycznie i dostosować je do własnych preferencji. Dlatego po spisaniu wszystkich potencjalnie potrzebnych rzeczy przystąpcie do wykreślania. Wyprawka dla noworodka powinna zawierać to, co będzie naprawdę niezbędne – w ten sposób unikniecie chaotycznych wydatków.

Wyprawka dla noworodka – czego potrzebujesz?

Jakie przedmioty i akcesoria powinny znaleźć się na liście wyprawkowej? Na pewno będziemy potrzebować wózka, wanienki, łóżeczka, przewijaka, a prawdopodobnie także fotelika samochodowego. Do tego dochodzi komplet ubranek – od bielizny i śpioszków, po ciepłe czapki i kurtki. Wyprawka dla noworodka to także bogaty zestaw przyborów do pielęgnacji, które przydadzą się w czasie kąpania i przewijania dziecka. Będziemy też potrzebować kosmetyków, artykułów do karmienia oraz mobilnych akcesoriów na wyjścia z dzieckiem z domu. Nie zapomnimy tez o pieluszkach i innych jednorazowych artykułach higienicznych.

O tym warto pamiętać

Wyprawka dla noworodka nie musi składać się wyłącznie z nowych produktów. Część akcesoriów można pożyczyć od znajomych lub kupić na portalach ogłoszeniowych – to sposób na oszczędności. Zakup drogich elementów najlepiej rozłożyć w czasie Przygotowując torbę z wyprawką do szpitala, nie zapomnijmy o spakowaniu rzeczy dla młodej mamy. Na liście wyprawkowej nie umieszczajmy zabawek, ponieważ maluch prawdopodobnie otrzyma je od witających go na świecie krewnych i znajomych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj