Każdy z nas w głębi serca marzy o związku idealnym – relacji, w której będziemy rozumieć się bez słów, kochać, szanować i … żyć długo i szczęśliwie bez jakichkolwiek problemów. Czy taki układ jest w ogóle możliwy? Nikt z nas nie jest idealny, więc czy jest możliwe stworzenie takiej relacji?

Bądź szczęśliwa sama ze sobą

Z pewnością każdy z nas zna metaforę dwóch połówek jabłka, które, by być szczęśliwe w pełni muszą się połączyć. Psychologowie twierdzą, że tego rodzaju przekonania wyrządzają więcej zła niż dobra. Ludzie wierzą, że rzeczywiście istnieje ktoś idealny, kto może nas uszczęśliwić. Jest to jedna wielka bzdura. Czekając na tego jedynego możemy się nie doczekać, a chwila poznania idealnej dla nas osoby może nigdy nie nadejść. Jeśli nie przestaniesz wierzyć w tego rodzaju historie – nigdy nie będziesz szczęśliwa. Według metafory nieszczęściem jest życie samemu, a szukanie idealnej osoby do związku to nasz życiowy cel. Jeśli w to uwierzymy wciąż będziemy szukać kogoś, kto wypełni życiową pustkę.

Związek idealny nie istnieje

Mitem jest istnienie związku idealnego. Taka relacja nie ma racji bytu. W każdym związku pojawiają się bowiem konflikty – prędzej czy później. To naturalny element rozwoju każdej relacji. Jeśli wciąż żyjesz mitem, że w Twoim związku będzie inaczej i uporczywie chcesz unikać kłótni i konfrontacji zdań – bardzo szybko może to doprowadzić do rozpadu relacji. W każdym bowiem związku jest czas na kłótnie. Konflikt nie zawsze musi oznaczać coś złego. Przecież związek to relacja dwóch autonomicznych osób, które mają swoje przyzwyczajenia, przekonania i swoje zdanie na określony temat. Nie muszą zgadzać się we wszystkim. Właśnie dlatego prędzej czy później pojawią się konflikty. Jednak jest to jak najbardziej wskazane. Poza tym, któż nie lubi się godzić? Pomóc mogą Wam w tym akcesoria erotyczne, takie jak maska BDSM czy bielizna BDSM. Może czas wprowadzić odrobinę pikanterii do Waszego związku? Spróbujecie czegoś nowego i cieszcie się sobą! Niech sypialnia będzie Waszym wspólnym azylem, w którym będziecie mogli znaleźć odpoczynek i ukojenie po ciężkim dniu.

Pielęgnujcie relację

By tworzyć zgodny i trwały związek potrzeba dwóch osób, które starają się. Nie wystarczy jedna osoba, by powstała relacja. Każda z osób jest ważna i wnosi do naszego życia coś nowego, dlatego rolą obydwojga partnerów jest staranie o ciągłe ulepszanie relacji.

W związku niezwykle wartościowa jest różnorodność. To właśnie dzięki różnicom partnerzy mogą uczyć się od siebie nawzajem wielu ciekawych rzeczy. Związek z osobą o odmiennych poglądach czy innych zainteresowaniach poszerza horyzonty. Jeśli każde z Was ma inny pogląd na spędzanie wolnego czasu – próbujcie różnych rzeczy. Może zarazicie partnera waszą pasją i będziecie odtąd cieszyć się nią wspólnie?

I jeszcze jedno – miłość jest ważna. Ale w związku ważniejsza jest przyjaźń. Bez niej żadna relacja nie przetrwa. Nie dogadując się z partnerem nie jesteśmy w stanie stworzyć szczęśliwego związku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj