Na Cyberpunk 2077 gracze czekają od 2012 roku, kiedy to CD Projekt RED zapowiedziało stworzenie tej gry. Cierpliwość ich została wystawiona na ciężką próbę, ale obecnie wszystko wskazuje na to, że gra w końcu pojawi się w połowie tego roku. Zgodnie z aktualnymi zapowiedziami ze strony twórców ma to być 17 września 2020 roku, ale przedsprzedaż ruszy już w czerwcu.

  1. Skąd pomysł?
  2. Fabuła Cyberpunk 2077
  3. Jakiego sprzętu potrzebujesz?
  4. Jakiego rodzaju to gra?
  5. Gdzie można kupić grę?

Skąd pomysł?

CD Projekt RED to autorzy kultowego już Wiedzimina, nic więc dziwnego, że gracze po kolejne produkcji spodziewają się jeszcze więcej. Co prawda stylistyka nowej gry znacznie będzie odbierać od mroków Wiedzimina, można jednak liczyć, że pod względem jakości rozrywki będzie się Cyberpunkt 2077 będzie się starał mu nie tylko dorównać, ale i przewyższyć. Sam pomysł na Cyberpunkt 2077 nawiązuje do papierowej gry fabularnej „Cyberpunk2020” autorstwa Mike’a Pondsmitha. Jest to jeden z symboli otwarcia się Polskiej rozrywki na dokonania światowe po okresie PRL-u. W roku 1995 cieszyła się ona ogromną popularnością w Polsce.

Fabuła Cyberpunk 2077

Akcja gry została przez twórców osadzona o 57 lat później w stosunku do czasów w oryginalnej wersji gry. Wszystko dzieje się w dystopijnym świecie, nowoczesnej, ale zarazem przerażającej megalopolis Night City. Głównym protagonistą w tym fikcyjnym świecie jest V – najemnik, którego głównym celem jest… przeżyć. Jego misja polega na zdobyciu implantu, który zapewnia nieśmiertelność. Wszystko dzieje się w najgorszym z możliwych wcieleń przyszłości, gdzie rządzi anarchia, brutalność i silniejsze niż kiedykolwiek podziały społeczne. Już sama nazwa gry wskazuje zresztą, że odwołuje się ona do odmiany fantastyki, która skupia się na negatywnych konsekwencjach błyskawicznego rozwoju technologicznego.

Jakiego sprzętu potrzebujesz?

CD Projekt RED nie ogłosiło jeszcze szczegółowych wymagań dotyczących Cyberpunkt 2077, natomiast można domyślać się, że będą one zbliżone do tych dla Wiedźmina III: Dzik Gon. Podobnie jak ostatnia produkcja Cyberpunk 2077 stworzony został na autorskim silniku RED Engine. Można się więc domyślać, że do uruchomienia gry niezbędny będzie procesor Intel Core i5-2500K 3.3GHz, AMD Ryzen 5 260 3.9 GHz, co najmniej karta graficzna Nvidia GeForce GTX 780/AMD Radeon R9 280, 12 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o system operacyjny, to dużo mówi się o tym, że gra może być kompatybilna tylko z najnowszych Windows 10, ale jest to informacja niepotwierdzona.

Aby zapewnić sobie maksymalną jakość rozrywki dobrze zadbać o procesor Intel Core 7-8700K 3.7 GHz, kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1070/AMD Radeon RX Vega 56 8GB oraz 16 GB pamięci RAM.

Gra Cyberpunk 2077 będzie dostępna na PC, konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Jakiego rodzaju to gra?

Cyberpunk 2077 to gra aRPG z prowadzona z perspektywy pierwszej osoby, która dzięki zachwycającej oprawie graficznej zaciera różnicę między momentem gry a przerywnikiem wideo. Daje one możliwości spersonalizowania postaci. Można będzie również wybierać z różnych klas oraz ścieżek rozwoju. Do wyboru będą z pewnością postacie hakera, najemnika i technika. Pojawią się także dwie poboczne role. Plusem gry ma być możliwość swobodnej modyfikacji cech postaci, co ma dać graczom prawdziwie indywidualne doświadczenia.

Gdzie można kupić grę?

Cyberpunk 2077 nie jest jeszcze w sprzedaży, natomiast od czerwca będzie można zamawiać grę w opcji pre-order. Dostępna będzie w najlepszych sklepach z grami komputerowymi, księgarniach z działem gier, a także sklepach ze sprzętem RTV.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj