Karpacz – niewielka miejscowość położona u stóp najwyższego szczytu Karkonoszy, czyli Śnieżki. Niezliczona ilość atrakcji regionu przyciąga co roku setki tysięcy turystów. Jako jeden z głównych ośrodków turystycznych w Polsce, Karpacz posiada niezwykle rozwiniętą bazę noclegową. Przekonaj się, ile tajemnic kryje karkonoski kurort i znajdź w nim tanie noclegi w apartamentach z fantastycznym widokiem na górskie szczyty!

Karpacz to, obok Szklarskiej Poręby, główny ośrodek w Karkonoszach, do którego przybywają turyści. Nic dziwnego, bowiem miasto obfituje w ciekawe miejsca, a górskie pejzaże należą do tych najpiękniejszych. Doświadczenie wszystkich atrakcji regionu zapewniają rozlokowane po całym mieście tanie noclegi. Karpacz jest usytuowany tak, że pozwala na łatwe dotarcie, zarówno do miejscowych muzeów, jak i na najwyższe górskie szczyty. Jesienią górskie widoki są absolutnie wyjątkowe, a szlaki turystyczne opustoszałe. Znajdź więc nocleg – Karpacz na Ciebie czeka!

Karpacz noclegi blisko największych atrakcji miasta

Karpacz swoim gościom oferuje bogatą bazę noclegową, w dogodnych lokalizacjach i korzystnych cenach. Wybierz tanie noclegi i zobacz jego największe atrakcje!

Karkonosze od wieków są owiane tajemnicą. Uważa się, że zamieszkiwał je Duch Gór – Karkonosz, zwany też Liczyrzepą. Dlatego w trakcie pobytu w Karpaczu koniecznie odwiedź Karkonoskie Tajemnice, czyli miejsce, w którym historia łączy się z techniką. Interaktywna ekspozycja stworzona przez światowej sławy artystów pozwoli Ci poznać opowieści pełne magii i sekretów.

Karpacz słynie także z licznych muzeów. Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Zabawek i Lalek czy Muzeum Figur Woskowo-Bajkowych, to miejsca, w których zarówno dorośli, jak i dzieci świetnie spędzą wolny czas.

Wyróżniającą się atrakcją jest również Świątynia Wang, czyli drewniany kościół powstały w XII lub XIII wieku w norweskiej miejscowości Vang. Dla lokalnej społeczności stał się jednak za mały i w XIX wieku trafił do Karpacza. Najbardziej zadziwia fakt, że został wzniesiony bez użycia nawet jednego gwoździa. Podobnych obiektów przetrwało do dziś zaledwie kilkadziesiąt.

Zobacz piękno Karkonoszy – wybierz noclegi Karpacz

Jeśli chcesz wędrować po górach i zobaczyć ich piękno z bliska, wybierz Karpacz. Noclegi tuż pod karkonoskimi zboczami zdecydowanie to ułatwią. Bez wątpienia największą atrakcją jest Śnieżka – mierzący 1603 m.n.p.m najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów. To doskonały punkt widokowy, z którego przy sprzyjającej pogodzie widać nawet Tatry.

Punktem obowiązkowym na mapie wędrówki jest również Zapora na Łomnicy. To jedna z najbardziej dzikich rzek w Karkonoszach. Korona zapory, która utworzyła małe jeziorko zaporowe, rozciąga się na długość 105 metrów. Natomiast nadmiar wody spada w dół kaskadami. To miejsce imponuje i jest idealne na spacery. Natomiast gdy wolisz bardziej dzikie wydanie rzeki Łomnica, zobacz Dziki Wodospad. Znajduje się w samym środku lasu, otoczony drzewami tworzy doskonałą scenerię do wykonania pamiątkowych zdjęć.

Tanie noclegi Karpacz są łatwe do znalezienia przez cały rok. Wystarczy zarezerwować je odpowiednio wcześniej. Jeśli tej jesieni wybrałeś Karpacz – apartamenty o wysokim standardzie i w przystępnej cenie, możesz znaleźć na portalu Sun&Snow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj