Jednym z najważniejszych aspektów planowania podróży samolotem są kwestie związane z dojazdem na lotnisko. Najwygodniejszym środkiem transportu jest samochód. Można zostawić go na parkingu przy porcie lotniczym – taki obiekt ma sporo zalet.

Parkingi przy lotniskach – dlaczego są potrzebne?

Przy portach lotniczych w Polsce powstaje coraz więcej parkingów. Firmy takie jak Grupa Interparking dostrzegają w tym obszarze ogromny potencjał inwestycyjny. Rosnący popyt na usługi parkingowe jest efektem tego, że coraz więcej osób podróżuje samolotami. Porty lotnicze muszą zatem wdrażać różne rozwiązania pozwalające zwiększyć przepustowość i umożliwiające obsługę dużej liczby pasażerów. Nowoczesne parkingi przy lotniskach to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy dbają o własną wygodę oraz chcą zaoszczędzić czas i pieniądze.

Jak wybrać najlepszy parking przy lotnisku?

Istnieje kilka warunków, jakie powinien spełniać dobry parking. Kraków Balice to jedna z wielu lokalizacji w Polsce, gdzie funkcjonują tego typu obiekty. W pierwszej kolejności podróżni zwracają uwagę na stawki za parkowanie. Oczywiście im mniej się płaci za miejsce postojowe, tym lepiej, niemniej znaczenie w omawianym kontekście ma nie tylko aspekt finansowy. Wskazane jest, aby parking znajdował się możliwie jak najbliżej terminali – obsługująca go firma powinna zapewniać bezpłatny transport pod terminal. Trzeba także zwrócić uwagę na to, na jaki okres można zostawić samochód na danym parkingu.

Jak zarezerwować miejsce na parkingu?

Rezerwacja miejsca na parkingu przy porcie lotniczym jest obecnie bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę internetową wybranego usługodawcy i wypełnić specjalny formularz elektroniczny. Podaje się w nim datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia postoju, po czym można przejść do płatności online. Wcześniejsza rezerwacja miejsca przez internet daje pewność, że w określonym terminie będzie ono wolne. W razie nieprzewidzianych trudności takich jak np. opóźnienie lotu trzeba jak najprędzej skontaktować się z obsługą parkingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj