Dbanie o rozwój dziecka od najmłodszych lat jest bardzo ważne. Czy gry edukacyjne mogą w tym pomóc?

  1. Dlaczego warto wybierać gry edukacyjne dla małego dziecka?
  2. Na co zwrócić uwagę wybierając gry dla dwulatka?
  3. Czego powinniśmy unikać przy zakupie zabawek i gier dla dwulatka?

Dlaczego warto wybierać gry edukacyjne dla małego dziecka?

Małe dzieci są bardzo ciekawe świata, chcą go poznawać i rozwijają się przy tym w bardzo szybkim tempie. Możemy jako rodzice dobrze ukierunkować tę ciekawość i poprzez zabawę wspomagać pociechę w procesie nauki mówienia, odkrywania otoczenia i poznawania wszystkich wspaniałości, jakie oferuje życie. Zabawki edukacyjne są bardzo dobrym narzędziem do tego, by z jednej strony zaciekawić malucha, a z drugiej dać mu rozrywkę nie wymagającą prądu – powinniśmy pamiętać, że małe dzieci w ogóle nie powinny bawić się tabletami czy telefonami, a jeżeli już to w bardzo ograniczonym zakresie w ciągu dnia.

Na co zwrócić uwagę wybierając gry dla dwulatka?

Gry edukacyjne dla dwulatka będą się różnić od takich dla starszych dzieci. Przede wszystkim muszą być one dość przejrzyste, proste i czytelne aby dziecko nie zniechęciło się już na samym wstępie. Poza tym dobrze jest zadbać również o takie rzeczy, jak:

  • dostosowanie tematyki do zainteresowań i możliwości poznawczych dziecka: dzięki temu nasza pociecha zostanie zaangażowana na dłużej;
  • przejrzystość rozgrywki: pamiętajmy że dwulatek nie będzie w stanie zbyt długo skupiać się na jednym temacie, w związku z czym gra powinna być jasna i możliwa do podzielenia na krótkie etapy;
  • odpowiednio zaprojektowane elementy graficzne: powinny być kolorowe i przyciągające uwagę, ale również dość duże żeby dziecku łatwo było nimi operować.

Poza ogólnymi zasadami gier edukacyjnych należy również pamiętać o bezpieczeństwie. Zabawki dla tak małych dzieci powinny być dość duże by nie dało się ich połknąć ani ugryźć, a także wykonane z bezpiecznych materiałów. Wiele ciekawych gier edukacyjnych dla 2-latka znajdziesz na stronie: http://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Zabawki-_Wiek_0-2-lata_-2-lata_Gry-i-puzzle_Gry-edukacyjne-10497.html.

Czego powinniśmy unikać przy zakupie zabawek i gier dla dwulatka?

Jeżeli chcemy kupić coś do zabawy z naszym dzieckiem pamiętajmy, aby nie przeszarżować z poziomem skomplikowania. O ile dwuletni maluch jak najbardziej jest ciekawy świata i chętnie będzie go odkrywał, to jednak jego zdolności poznawcze wciąż są dość ograniczone. Jeżeli więc kupimy tytuł przeznaczony dla starszych dzieci, naszej pociesze może być trudno go zrozumieć i się nim zainteresować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj