Przed poważnym dylematem stają przede wszystkim osoby, które planują modernizację budynku mieszkalnego lub jego budowę. Wiele z nich zadaje sobie jedno z kluczowych pytań, mianowicie – jak wybrać okna? Czym kierować się podczas zakupu? Kluczowe znaczenie mają cechy typu jakość wykonania i użytego materiału. Wybór odpowiednich modeli stanowi nie lada wyzwanie. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Wybór okien do domu

Stolarka otworowa jest niezwykle ważnym elementem budynku mieszkalnego, na którym nie warto oszczędzać. Dobrej jakości okna PCV mogą posłużyć użytkownikom nawet dwadzieścia lat. Oferowane egzemplarze różnią się między sobą designem, parametrami technicznymi i właściwościami użytkowymi. Są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, rozmiarach oraz kształtach. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu, warto zastanowić się nad cechami, na których najbardziej nam zależy.

W ofercie renomowanych producentów stolarki otworowej PCV znajdują się egzemplarze o doskonałych właściwościach izolacyjnych i antywłamaniowych.

  • Okna standardowe – to odpowiedni wybór dla osób, które poszukują dobrej jakości produktu w atrakcyjnej cenie. Modele 6-komorowe cechują się możliwie najlepszymi parametrami termoizolacyjnymi. Standardowe egzemplarze zostały wyposażone w dwuszybowy pakiet z ciepłymi ramkami, okucia obwiedniowe firmy Winkhaus, zaczepy antywłamaniowe na całym obwodzie i uszczelki przyszybowe.
  • Okna innowacyjne – wyróżniają się ultrawąskimi profilami oraz ukrytym skrzydłem. Doskonale wpisują się w ramy budownictwa pasywnego i nowoczesne trendy architektoniczne. Optymalnie doświetlają wnętrze naturalnym światłem, jak również tworzą spójny efekt wizualny.
  • Okna energooszczędne – minimalizują straty ciepła, co wpływa na ograniczenie rachunków za ogrzewanie, klimatyzację czy oświetlenie. Produkty renomowanych producentów to konstrukcje 6-komorowe, które zostały wyposażone w kształtownik wzmocnienia, ciepłe ramki, zaczepy antywłamaniowe oraz renomowane okucia Winkhaus activPilot.

Jak wybrać okna do domu energooszczędnego?

Priorytetem jest zwrócenie uwagi na współczynnik przenikania ciepła. Dla całego okna powinien on wynosić nie mniej niż 0,9 W/m2K. Wartość współczynnika Uw informuje o tym, jaka ilość energii cieplnej przeniknie przez szybę i ramę okienną. W znacznym stopniu wpływa na bilans energetyczny budynku mieszkalnego.

W celu ograniczenia strat ciepła stosuje się szyby zespolone, a przestrzeń między nimi wypełnia gazem. Na izolacyjność cieplną przeszklenia wpływa wiele czynników. Zaliczyć do nich można grubość szkła, szerokość przestrzeni międzyszybowej czy ilość tafli w pakiecie szybowym. Warto też zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła przez ramy okienne. O wartości Uf decyduje przede wszystkim szerokość zastosowanych profili, a nie ilość komór.

Jak wybrać dobre okna do domu?

Decyzja o zakupie konkretnego modelu powinna być dobrze przemyślana. Kluczowe znaczenie mają również parametry techniczne, takie jak:

  • współczynnik przenikania światła słonecznego Lt – im wyższy, tym lepiej będzie oświetlone mieszkanie;
  • odporność na obciążenie wiatrem (A1-C6) – informuje o sztywności ramy okiennej;
  • wodoszczelność (kl. 1A-9A) – określa, przy jakiej sile wiatru podczas deszczu przedostanie się do wnętrza woda opadowa;
  • zabezpieczenia antywłamaniowe, których wyznacznikiem są klasy RC1-RC6.

Dobrej jakości okna PCV oferuje firma Domel. Renomowany producent stolarki otworowej posiada w sprzedaży szeroki wybór modeli standardowych, innowacyjnych oraz energooszczędnych. Na szczególne wyróżnienie zasługują konstrukcje oparte na sześciokomorowym systemie profili niemieckiej firmy GEALAN i wyposażone w okucia Winkhaus activPilot. Z katalogu energooszczędnych produktów warto wymienić okna PCV z trzyszybowym pakietem i ciepłymi ramkami oraz uszczelkami rozmieszczonymi w trzech płaszczyznach. Więcej szczegółów na temat oferty znanego producenta znajduje się na stronie https://domel.pl/!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj