Praktyczna czy efektowna? Lampa do kuchni wciąż budzi kontrowersje. Miłośnicy designu są zdania, że to dodatek, który powinien przykuwać wzrok. Zwolennicy praktycznych rozwiązań zwracają uwagę na źródła światła, które pozwolą maksymalnie doświetlić pomieszczenie i usprawnią przygotowywanie posiłków. Jaką lampę do kuchni wybrać? Zdecydować się na jeden model, czy zainstalować kilka źródeł światła? Sprawdzamy możliwe rozwiązania aranżacyjne!

Strefy kuchenne, czyli gdzie powinny znaleźć się lampy

Funkcjonalna kuchnia, to ta podzielona na strefy – przygotowywania posiłków, gotowania i zmywania. Sprawne poruszanie się pomiędzy strefami będzie możliwe, jeśli zadbasz o odpowiednie doświetlenie pomieszczenia. Gdzie powinno znaleźć się oświetlenie główne, a gdzie zastosować oświetlenie punktowe?

Lampa w centralnym miejscu

Oświetlenie główne, to najczęściej lampa wisząca, zainstalowana w centralnym miejscu na suficie. Takie rozwiązanie jest praktyczne (podczas pracy w różnych strefach nie zasłaniasz lampy plecami) i może być efektowne. Jeśli zdecydujesz się na model o charakterze dekoracyjnym, sprawisz, że aranżacja będzie spójna. Idealnego rozwiązania możesz poszukać na https://light-prestige.pl/. Szeroki wybór lamp, dostępnych w asortymencie sprzedawcy, to prawdziwa gratka dla miłośników modnego designu.

Oświetlenie, które odpowie na Twoje potrzeby

Lampa wisząca to za mało, by kuchnia była funkcjonalna. Warto wykorzystać przestrzeń pomiędzy meblami, a blatem i zainstalować oświetlenie szynowe, pełniące funkcję oświetlenia pomocniczego. Ruchome reflektorki pozwolą Ci skierować źródło światła dokładnie tam, gdzie potrzebujesz. Takie rozwiązanie wyraźnie ułatwia pracę przy blacie roboczym (w strefie przygotowywania posiłków) i kuchence, może okazać się niezbędne także w okolicach zlewozmywaka.

Oświetlenie szynowe charakteryzuje się nowoczesnym designem i neutralną kolorystyką. Mimo to nie sprawdzi się w klasycznych i rustykalnych wnętrzach. Jeśli aranżacja pomieszczenia stawia konkretne wymagania, bezpieczną alternatywą okażą się oczka sufitowe, możliwe do zainstalowania również w spodzie szafki.

Dekoracja kuchni, czyli praktyczne uzupełnienie lampy sufitowej

Oświetlenie główne potrzebuje wsparcia? Jeśli nie zdecydowałeś się na ruchome reflektorki, sięgnij po kinkiety. Pamiętaj jednak, by te nawiązywały stylistyką do lampy sufitowej. W taki sposób zyskasz nie tylko efektowną dekorację, ale także – dodatkowe, praktyczne źródła światła. Na kinkiety warto zdecydować się także wtedy, gdy kuchnia stanowi część salonu. Spójne oświetlenie zaprowadzi we wnętrzu harmonię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj