Najlepsze douszne słuchawki bezprzewodowe nowych generacji łączą niesamowitą wygodę oraz bardzo dobrą jakość dźwięku. Dzięki systemom redukcji hałasu pozwalają Ci też cieszyć się ulubioną muzyką mimo odgłosów, które dobiegają z otoczenia. O niskie tony zadbają z kolei takie technologie, jak Extra Bass stosowana przez firmę Sony. Sprawdź, czemu warto sięgnąć po słuchawki bezprzewodowe z systemem wzmacniającym basy, czyli takie modele, jak na przykład Sony WF-SP800N oraz Sony WF-1000XM3B.

Douszne słuchawki bezprzewodowe, czyli najwygodniejsze rozwiązanie dla aktywnych

Słuchawki bezprzewodowe zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego, bo brak kabla to bardzo duża wygoda. Modele nauszne mają większe głośniki i mogą zaoferować najlepszą jakość dźwięku. Sprawdzają się jednak lepiej w domu i w czasie mniej intensywnego ruchu.

Z kolei słuchawki douszne, a właściwie dokanałowe to najlepszy wybór dla osób aktywnych. Ze względu na mniejsze rozmiary i wagę oraz fakt, że bardzo dobrze utrzymują się w uchu, są idealne podczas uprawiania sportu – na przykład biegania, jazdy na rowerze czy ćwiczenia na siłowni. Zajmują też mniej miejsca w podróży i zawsze zmieszczą się pod czapką, więc ogólnie są bardzo praktyczne.

Przy wyborze dousznych słuchawek bezprzewodowych warto zwrócić uwagę zwłaszcza na czas pracy na baterii, szybkość ładowania oraz intuicyjność obsługi. Ważne mogą też okazać się takie funkcje, jak wbudowany mikrofon czy asystent głosowy. Dla wielu użytkowników kluczowa będzie jednak jakość dźwięku.

Składa się na nią wydajny przetwornik dźwięku, przetwarzanie sygnału, a także technologie redukcji hałasów z otoczenia oraz podbicia basów. Do najlepszych systemów tego typu na rynku należy Extra Bass od Sony. Znajdziesz go w takich modelach słuchawek bezprzewodowych, jak Sony WF-SP800N oraz Sony WF-1000XM3B, dostępnych na przykład w sklepie Sony Centre (sprawdź: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=sluchawki_bezprzewodowe_douszne_z_noise_canceling_i_extra_bass).

Sony WF-1000XM3B i Sony WF-SP800N: systemy Extra Bass i ANC

Słuchawki bezprzewodowe Sony WF-SP800N oraz Sony WF-1000XM3B oferują świetną jakość dźwięku w swojej klasie cenowej. Dotyczy to zwłaszcza niskich tonów, które są mocne i dynamiczne dzięki systemowi Extra Bass.

Wykorzystuje on technologię Electro Bass Booster, czyli inteligentne, cyfrowe podbicie dźwięków o niskiej częstotliwości, które możesz łatwo włączyć i wyłączyć. W efekcie linia basowa Twoich ulubionych hitów będzie odpowiednio podkreślona. Extra Bass odczujesz szczególnie przy słuchaniu szeroko pojętej muzyki elektronicznej oraz R&B, Hip-hopu czy Rocka z wyraźnym rytmem.

Oba modele słuchawek Sony mają również bardzo sprawnie działający system aktywnej redukcji hałasu (Active Noise Cancelling, w skrócie ANC). W znacznym stopniu ogranicza on dźwięki z otoczenia, nawet w niskich tonach, więc sprawdzi się w wielu sytuacjach: choćby w miejskim zgiełku i w środkach komunikacji, czy w głośnych biurach open space.

System ANC najpierw zbiera odgłosy przez dwa mikrofony umieszczone na powierzchni słuchawki, a następie innowacyjny procesor Sony QN1e generuje przeciwstawne fale dźwiękowe, które znoszą hałas z zewnątrz. Dzieje się to na tyle precyzyjnie i szybko, że Twoje ucho nie zdąży wychwycić niepożądanych dźwięków (za wyjątkiem sytuacji, gdy dobiegają z bardzo bliska, a i wtedy będą stłumione). ANC w minimalnym stopniu wpływa przy tym na jakość dźwięku generowanego przez same słuchawki.

Czym różnią się słuchawki bezprzewodowe Sony WF-SP800N od Sony WF-1000XM3B?

Zarówno Sony WF-SP800N, jak i Sony WF-1000XM3B cechują się stabilną i niezawodną łącznością Bluetooh z dźwiękiem przekazywanym jednocześnie do obu uszu (zasięg do 10 m) oraz 24-bitową technologią przetwarzania sygnału audio. Oba modele są też proste i intuicyjne w obsłudze dzięki wygodnemu, konfigurowalnemu sterowaniu dotykiem oraz asystentowi głosowemu.

Tak jedne, jak i drugie słuchawki bezprzewodowe są również bardzo wygodne i dobrze trzymają się w uchu. Porównywalna jest także cena oraz zakres oferowanych funkcji (np. Adaptive Sound Control, która automatycznie wykrywa, co robisz i dopasowuje głośność dźwięków z otoczenia). Czy więc różnią się Sony WF-SP800N od Sony WF-1000XM3B?

Przede wszystkim WF-1000XM3B są nieco lżejsze (8,5 g w porównaniu do 9,8 g) i dają jeszcze wyższą jakość dźwięku niż Sony WF-SP800N (choć różnice są bardzo subtelne i możliwe do wychwycenia jedynie w cichym otoczeniu i z wyłączonym ANC). Z kolei ten drugi model dłużej działa na baterii (10 godzin z włączonym i 13 godzin z wyłączonym ANC, w porównaniu do odpowiednio 6 i 8 godzin).

Sony WF-SP800N mają też stopień ochrony IP55, więc są całkowicie odporne na pryskającą wodę, pot i pył, a po skończonym treningu spokojnie możesz je umyć. Będą więc lepszym wyborem przy aktywnościach fizycznych na świeżym powietrzu w gorszych warunkach pogodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj