Kobiece piękno ma wiele kształtów i rozmiarów, a bielizna musi zaspokajać różne potrzeby. Biustonosze na duży biust to bardzo specyficzna kategoria, w której jakość wykonania odgrywa zasadniczą rolę.

Dlaczego nosimy staniki? Aby ubrania się lepiej układały, aby poprawić kształt biustu, aby zapobiec jego opadaniu. Ten ostatni wzgląd odgrywa zasadniczą rolę dla kobiet o obfitych piersiach, które przez kilka dekad muszą bronić się przed grawitacją powodującą rozciąganie skóry i utratę elastyczności w tkance. I podczas gdy panie o małym biuście mogą pozwolić sobie na noszenie bawełnianych trójkątów na sznureczkach, właścicielki naprawdę okrągłych kształtach muszą już zainwestować w solidne wsparcie bieliźniane.

Jakie parametry techniczne muszą spełniać staniki na duży biust?

Jeśli nosisz rozmiar od 75D wzwyż, decyzja o wyborze biustonosza nie może ograniczać się tylko i wyłącznie do upodobań estetycznych. Po pierwsze, słabsze modele mogą po prostu nie wytrzymać obciążenia i po kilku miesiącach noszenia okazują się bezużyteczne. Po drugie, i najważniejsze, biustonosze na duży biust muszą oferować wsparcie, które zapewni Ci komfort i zadba o naturalny kształt piersi.

Podstawą jest oczywiście obwód, bowiem to na nim, a nie na ramiączkach, spoczywać powinien ciężar piersi. Paniom o bujnych kształtach poleca się więc modele z fiszbinami, wyposażone w pas materiału pod miseczkami, kończący się wielostopniowym zapięciem. To ostatnie jest bardzo ważne, bowiem z czasem każda tkanina ulega rozciągnięciu i haftki trzeba regularnie posuwać, aby utrzymać prawidłowy poziom napięcia. Regulowane muszą być również ramiączka, które choć pełnią funkcję wspierającą, decydują zwykle o codziennym komforcie. Staniki na duży biust idealnie powinny być wyposażone w szersze ramiączka na stałe połączone z miseczkami, np. w formie tekstylnego klina.

Wybieramy optymalny krój miseczki

Paniom z dużymi piersiami rzadko zależy na efekcie push-up i, faktycznie, nie ma po co prowokować niepotrzebnego ścisku pod koszulką. Bardzo zasadne są natomiast modele staników z usztywnianymi, pełniejszymi miseczkami typu kopa, które obejmują od dołu całą pierś i nadają jej ładnego kształtu bez tłoczenia i zniekształcania. Warto natomiast eksperymentować z formą miseczek – w zależności od naturalnych atrybutów biustonosze na duży biust mogą mieć charakter bardotki, ciętego skośnie modelu „plunge” lub zabudowanego „full cup”.

Czy staniki miękkie są zabronione? W żadnym razie! Eksperci polecają noszenie ich zamiennie z modelami usztywnianymi. Choć nie oferują tak silnego wsparcia, są i tak bardzo praktyczne, prezentują się uroczo i pozwalają skórze swobodnie oddychać.

Czy biustonosze na duży biust mogą być piękne?

Zdecydowanie! Zwiększone wymagania techniczne nie oznaczają wcale estetycznego kompromisu. Współczesne propozycje dla pań z pełnymi piersiami odmieniają się przez dziesiątki najatrakcyjniejszych kolorów, a także fantastyczne desenie. Nie trzeba też wcale bać się koronki! Choć pozornie delikatna, może śmiało tworzyć górną część miseczki, w dole zachodząc na solidniejszą tkaninę.

Do wyboru mamy również staniki na duży biust zdobione haftem, biżuteryjnymi aplikacjami czy modnymi paskami. Tak długo jak rozmiar jest perfekcyjnie dobrany, a pierś komfortowo trzyma się na właściwym poziomie, wszystkie designerskie szaleństwa są w pełni dozwolone!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj