Gabinet weterynaryjny to bardzo ważne miejsce dla posiadaczy większych i mniejszych zwierząt domowych. Weterynarza powinniśmy odwiedzać z naszymi pupilami nie tylko w nagłych, wymagających natychmiastowej interwencji przypadkach, ale również w celu przeprowadzenia okresowych badań a także uzyskaniu porad dotyczących opieką nad zwierzęciem w różnych przypadkach i fazach jego życia.

Dobry weterynarz, podobnie jak ceniony lekarz powinien mieć odpowiednie podejście do pacjenta, co na pewno jest trudniejsze w stosunku do zwierząt. Powinien także oferować wizyty domowe, a także w miarę możliwości udzielać porad przez telefon. Pasja, empatia, życzliwość i miłość do zwierząt to cechy każdego, dobrego weterynarza. Dobry weterynarz systematycznie poszerza swoją wiedzę, bierze udział w sympozjach i konferencjach poświęconych nowościom w leczeniu zwierząt domowych.

Jakie usługi powinien zaoferować dobry weterynarz ?

W weterynarii, podobnie jak w medycynie „ludzkiej” oprócz ogólnego potrzebne są często badania i leczenie specjalistyczne. Gabinet weterynaryjny powinien na miejscu dysponować możliwością wykonania badań i natychmiastowego postawienia diagnozy aby uniknąć potrzeby kilku, stresujących zwierzę wizyt. Gabinetem weterynaryjnym oferującym takie kompleksowe usługi jest weterynarzwesola.pl gdzie przyjmuje kilku specjalistów w zakresie: diagnostyki laboratoryjnej (w tym wykonuje badania wykrywające choroby odkleszczowe), badań radiologicznych i USG, kardiologii, położnictwa, stomatologii, okulistyki, medycyny ogólnej i zabiegów chirurgicznych, ortopedii. Specjaliści z weterynarzwesola.pl udzialają także porad w zakresie pielęgnacji i pomagają dobrać odpowiednią dietę dla chorych zwierząt. Gabinet posiada nowoczesną aparaturę diagnostyczną Ideex Catalyst One. Weterynarze przyjmują od godziny 10 do 20 według umieszczonego na stronie www grafiku, świadczą także usługę wizyt domowych.

Jak przygotować zwierzę do wizyty u weterynarza ?

W miarę możliwości należy najpierw skonsultować się telefonicznie. Jeżeli leczenie wymaga interwencji chirurgicznej należy skompletować wszystkie badania, a także szczegółowo poinformować weterynarza o stanie zdrowia. Wszelkie zabiegi chirurgiczne powinny być wykonywane na czczo (od 8 do 12 godzin bez podawania pożywienia). Po wykonaniu zabiegu właściciel zwierzęcia dostaje wydruk z listą wszelkich wskazań dotyczących okresu rekonwalescencji, a także recepty na odpowiednie leki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj