Focus to jedno z najpopularniejszych aut na świecie. Od 2018 r. produkowana jest czwarta generacja tego pojazdu. Na wtórnym rynku motoryzacyjnym w Polsce poszukiwana jest trzecia generacja – czy się wyróżnia i czy warto w takie auto zainwestować?

Focus III – najważniejsze informacje

Ford Focus III był produkowany w latach 2010-2018. Zgodnie ze strategią One Ford wprowadzoną w życie w 2006 r. przez amerykański koncern pojazd dostępny był w tej samej formie na wszystkich rynkach, na których trafił do sprzedaży. Doczekał się wielu wersji wyposażeniowych. W standardzie dostał m.in. 6 poduszek powietrznych, system ABS z EBD, komputer pokładowy, elektryczne sterowanie szyb przednich i lusterek, zamek centralny etc. Na uwagę zasługuje również szeroka gama jednostek napędowych, wśród których każdy jest w stanie znaleźć wariant odpowiadający indywidualnym preferencjom.

Focus III – zalety używanych aut

Klienci salonu Auto Plaza cenią trzecią generację Focusa za niską awaryjność. Oczywiście im starszy egzemplarz, tym większe ryzyko usterek. Niemniej na ogół nie kończy się to wydatkami, które w znacznym stopniu drenują kieszeń. Warto naturalnie rozglądać się za pojazdami ze stosunkowo niewielkim przebiegiem i w dobrym stanie technicznym. Kolejną zaletą Focusa III jest funkcjonalne wnętrze. Uwagę przykuwają przede wszystkim bardzo dobrej jakości materiały, których użyto do wykonania poszczególnych elementów wyposażenia. W 2014 r. model ten został poddany liftingowi – poprawie uległy m.in. precyzja prowadzenia samochodu oraz funkcjonalność deski rozdzielczej. Focus III znakomicie sprawuje się na drodze – kierowcy chwalą go za znakomite prowadzenie.

Decydując się na zakup używanego Focusa trzeciej generacji, trzeba liczyć się z nieco większym wydatkiem w przypadku zaawansowanych technologicznie silników i rozmaitych udogodnień, które nie znalazły się w standardzie. Z drugiej jednak strony taka inwestycja się opłaca, ponieważ można mieć pewność, że samochód będzie się dobrze sprawował przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj