Dzisiaj lubimy mieć wszystko pod kontrolą. Telewizja dozorowa ułatwia to, pozwalając na dostęp 24/7 do wizji z naszego przedsiębiorstwa. Wiąże się to nie tylko z zabezpieczeniem mienia przed kradzieżą, ale możliwością rejestracji np. wypadków przy pracy, które będą niepodważalnym dowodem w przypadku ubiegania się o odszkodowanie przez pracownika lub firmę.

Czym jest telewizja dozorowa?

Jest to nic innego jak system umożliwiający monitorowanie na żywo oraz nagrywanie obrazu, a także rejestrację dźwięku. Odpowiednio rozbudowana telewizja dozorowa umożliwia obserwację całego obiektu.

By móc tego dokonać, należy złożyć system. W jego skład wchodzą takie elementy jak:

  • kamery przemysłowe,
  • rejestratory cyfrowe,
  • kable i zasilacze,
  • sterowniki do kamer.

Kamery przemysłowe to podstawowy element telewizji dozorowej, ponieważ to one umożliwiają rejestrowanie obrazu Od ich jakości i zaawansowania technologicznego zależy, jak dobrej jakości będzie nagranie. Dlatego wybierając odpowiednią kamerę, należy zwrócić uwagę na wartość przysłony, czy kamera jest szerokokątną, czy posiada doświetlanie IR.

Rejestratory cyfrowe są nam z kolei potrzebne do zapisania nagrania na dysku. Za ich pomocą możemy nie tylko przetrzymywać nagrania, ale także odtwarzać je w dowolnej chwili. Oczywiście niezbędne do tego będą także odpowiednie monitory, które umożliwią podejrzenie zarejestrowanego obrazu.

Telewizja dozorowa nie obejdzie się bez kabli i zasilaczy, a także bez niezbędnych akcesoriów jak montaże, uchwyty czy zabezpieczenia przed uszkodzeniami. Odpowiedni ich dobór umożliwi montaż w miejscach na których nam zależy.

Nie możemy zapomnieć o sterownikach do kamer. Są potrzebne, by móc na bieżąco regulować ustawienia kamery z centrum monitoringu. Jest to szczególnie przydatne w przypadku kiedy taki system jest zastosowany w miejscu, gdzie pracuje np. stróż, który musi mieć na oku

Gdzie zakupić potrzebne elementy do telewizji dozorowej?

Wygodnie i bezpiecznie dokonamy zakupów przez internet. Pozwala nam to na dostęp do wielu produktów, bez potrzeby poruszania się z domu. Szeroką gamę produktów znajdziemy w sklepie DTS System.

Telewizja dozorowa i jej konstrukcja może nie być oczywista dla nas wszystkich, dlatego warto skorzystać z porady doświadczonych pracowników obsługi klienta. To pozwoli nam na skompletowanie systemu, który spełni nasze oczekiwania.

Pamiętaj o tym, że telewizja dozorowa musi być co jakiś czas serwisowana. Dbaj o stan przewodów i innych części, które mogą ulec zużyciu. Wtedy unikniesz sytuacji, gdy w niespodziewanym momencie system ulegnie awarii, a Ty zostaniesz bez wizji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj