W czym powinien spać noworodek? Czy niemowlę należy przykrywać? – te pytania często zadają sobie młodzi rodzice. Wiedzą oni bowiem, że bardzo łatwo jest dziecko wychłodzić lub przegrzać, co może nieść różnego rodzaju konsekwencje. W poniższym artykule rozwiewamy Wasze wątpliwości i podpowiadamy, jak dobrać rodzaj ubrania do pory roku.

O czym pamiętać ubierając dziecko do snu?

Zapewne wiesz, że zbyt wysoka temperatura jest dla dziecka bardziej szkodliwa niż za niska. Może to niekorzystnie wpłynąć na rozwój odporności Twojego dziecka. W pierwszych miesiącach życia maluszka nie należy przykrywać go kocykami lub kołderkami, które mogą być wręcz niebezpieczne! W łóżeczku niemowlęcia nie powinny znajdować się także maskotki, poduszki czy ochraniacze na szczebelki. Wszystkie te elementy znacznie zwiększają ryzyko śmierci łóżeczkowej, a z ich użyciem najlepiej wstrzymać się przez dłuższy czas

Jednym z bezpieczniejszych rozwiązań, polecanym przez specjalistów, jest śpiworek. Decydując się na śpiworki z nogawkami, dostępne na stronie liseklolo.com.pl, możesz mieć pewność, że Twoje dziecko się nim nie owinie ani nie nakryje. Dzięki nim maleństwo będzie miało zapewniony komfort termiczny podczas snu.

Jak ubrać niemowlę do snu zimą?

Nawet podczas sezonu grzewczego, optymalna temperatura w Twoim mieszkaniu powinna wynosić 18-22 stopnie. Ustawienie ogrzewania na najwyższe wartości może prowadzić do przegrzania Twojego maluszka.

Jak zatem ubrać niemowlę do snu? Jeżeli wewnątrz pomieszczenia panuje optymalna temperatura, wystarczy, że założysz mu pajacyk i średni śpiworek. Jeżeli jednak w sypialni temperatura spada poniżej 17 stopni, dobrym rozwiązaniem będzie zmiana śpiwora na grubszą wersję. Sprawdzi się też welurowy pajacyk czy też założenie body pod zwykłe śpiochy. Jeżeli jednak z pewnych przyczyn temperatura wyniesie mniej niż 16 stopni – może tak się zdarzyć np. podczas awarii ogrzewania, Twoje dziecko powinno spać w grubym śpiworze, ubrane w ciepły pajacyk, body, czapkę, rękawiczki niedrapki i skarpetki.

Jaki ubiór do snu w lecie?

Ubierając dziecko do snu, podczas letnich nocy, dobrym wyborem będzie cienki pajacyk i cienki śpiworek. Jeżeli temperatura waha się w okolicach 18 stopni, rozważ zmianę śpiworka na średni lub załóż dodatkową warstwę ubrania – np. body. Aby wiedzieć, czy dziecku jest ciepło, dotknij jego karku. Gdy będzie zimny, najprawdopodobniej maluchowi jest zbyt zimno. Gdy jednak jest spocony, oznacza to, że jest mu za gorąco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj