Maty grzewcze to akcesoria przeznaczone do ogrzewania wnętrz mieszkania. Odpowiednio dobrane mogą stanowić główne lub dodatkowe źródło ciepła, a także zapewnią duży komfort użytkowania.

Jak dobrać maty do ogrzewania podłogowego?

Maty grzewcze elektryczne są świetnym sposobem na ogrzewanie pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. Choć mogą być stosowane na dowolnej powierzchni, najczęściej wykorzystywane są jako element ogrzewania podłogowego. W poradniku podpowiemy, jak dobrać maty elektryczne Termofol, żeby skutecznie ogrzewały wybrane pomieszczenia.

Maty grzewcze elektryczne – charakterystyka

Maty grzewcze to akcesoria przeznaczone do ogrzewania przy wykorzystaniu promieni podczerwonych. Są to konstrukcje o szerokości pół metra wykonane z folii, przez którą przebiegają taśmy emitujące promieniowanie. Cała konstrukcja maty jest podłączona do sieci elektrycznej i zasilana prądem.

Najważniejszą zaletą takich instalacji jest niewielka ilość miejsca potrzebna do ich zamontowania. Maty elektryczne Termofol są znacznie cieńsze niż grzejniki, a także systemy ogrzewania podłogowego wykorzystujące ciepłą wodę. Dzięki temu z łatwością można zastosować je nawet w użytkowanych pomieszczeniach bez potrzeby prowadzenia zaawansowanych prac remontowych.

Moc grzewcza maty elektrycznej – najważniejsze kryterium wyboru

Akcesoria grzewcze dobierane są w taki sposób, żeby nawet w najbardziej mroźnych dniach dawać komfort cieplny. Podobnie jest w przypadku doboru mocy grzewczej mat elektrycznych Termofol. Tutaj poziomem optymalnym jest moc 150 W na każdy metr kwadratowy powierzchni maty. Dlaczego polecamy właśnie taki dobór mocy?

Maty grzewcze 150 W/m2 pozwalają skutecznie ogrzać pomieszczenie w przypadku, jeśli są jedynym źródłem ciepła. Nawet pokryte panelami podłogowymi czy cienką wylewką będą bardzo skuteczne. Wszystkie mocniejsze maty można zastosować przy wyjątkowo grubych okładzinach z kamieni naturalnych, jednak trzeba mieć na uwadze zwiększenie kosztów ogrzewania. Z kolei maty o mocy poniżej 100 W są oszczędne, jednak sprawdzają się jedynie jako dodatkowe ogrzewanie. W przypadku oferowanych przez Termofol mat elektrycznych istnieje możliwość bardzo precyzyjnej regulacji temperatury i dostosowanie jej do aktualnych potrzeb.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając maty elektryczne Termofol?

Wszystkie maty elektryczne Termofol to konstrukcje kompletne, które trzeba traktować jako całość. Nie można ich skracać, przecinać, ani zawijać i cała mata powinna być równomiernie rozłożona na podłodze. Dlatego kolejnym ważnym kryterium wyboru produktu jest jego długość. Maty elektryczne Termofol dostępne są w wielu wariantach długości, od 0,5 do 15 metrów, dlatego wybór odpowiedniej nie będzie trudny. Lepszym sposobem będzie zakup nieco krótszej niż próba rozwiązania problemu związanego ze zbyt długą matą.

Maty elektryczne Termofol oferowane są w gotowych zestawach do samodzielnego montażu. W skład zestawu wchodzi mata o wybranej długości i mocy, a także dodatkowe akcesoria montażowe. Nie trzeba wielkich umiejętności budowlanych, żeby samemu zamontować matę w pomieszczeniu i oszczędzić sobie kłopotu oraz kosztów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj