Muszę przyznać, że nie znam chyba ani jednej osoby w gronie moich znajomych (mowa tu o płci męskiej) która by chociaż raz nie grała w popularne „mordobicia”. Niektórzy spędzili dziesiątki godzin przy tego typu grach (w tym m.in. ja), niektórzy zaś po paru rozegranych walkach stwierdzili, że to nie ich bajka. Dzisiaj przyjrzymy się najlepszym bijatykom według mojej subiektywnej oceny. Wszystkie te gry i wiele innych możesz znaleźć w promocjach na https://lowcygier.pl/

4.SoulCalibur II

SoulCalibur jest jedną z najbardziej popularnych serii gier jeśli chodzi o konsole.Pierwsza część została wydana na Sege Dreamcast, druga odsłona została wypuszczona już na konsole ówcześnie najnowszej generacji czyli Playstation2 or Xbox360. W tej części usprawniono przede wszystkim silnik samej walki, który do dziś uważany jest za jeden z najlepszych w branży oraz otrzymujemy siedem trybów gry, dlatego też nie sposób się nudzić.Tytuł sam w sobie legendarny, tak samo jak i jego pierwsza część.

3.Virtua Fighter 4: Evolution

Tytuł ten to odświeżona wersja „czwórki”, gra która jest największym konkurentem dla Tekkena.Na początku warto dodać, że jest to gra która została wydana tylko na konsole PlayStation 2, czyli niestety nie mamy możliwości zagrać na innych platformach.Virtua Fighter 4:Evolution charakteryzuję się tym, że ma wysoki poziom wejścia, czyli łatwo jest zacząć grać, jednak trudno zostać naprawdę dobry.Jednak gdy opanujemy już podstawy, a być może jakąś postacią już naprawdę będziemy potrafili dobrze władać, sprawia ona wiele frajdy.Tak jak w poprzedniku którego opisywałem, mamy tu do wyboru kilka trybów rozgrywki z czego nowym jest Quest mode, gdzie przygotowano dla nas szereg różnorodnych i ciekawych potyczek posegregowane w turnieje.

2.Street Fighter IV

Street Fighter to już legendarny tytuł, który każdy sympatyk gatunku bez wyjątku powinien znać i co warto zauważyć jeden z prekursorów bijatyk. Pierwsza część miała swoja premierę bowiem już w 1987 roku, jednak największy sukces święciła część druga, gdzie po raz pierwszy można było stoczyć pojedynek multiplayer – jeden na jednego.Jeśli chodzi zaś o tą część twórcy postanowili powrócić do pierwotnych założeń, czyli tło i postacie są są w architekturze 3d, jednak sama konwencja walki pozostała w trybie 2d.W Grzej tej mamy do dyspozycji 25 postaci, z czego 20 będzie nam znane z poprzednich części, zaś 5 zostało dodanych nowych tj.tajna agentka Crimson Viper, zapaśnik lucha libre El Fuerte, francuski żołnierz Abel, Rufus, oraz główny boss końcowy gry czyli Seth.

Jeśli chodzi o ten tytuł muszę przyznać, że spędziłem wiele godzin i bardzo dobrze go wspominam.Moim zdaniem jak i wielu innych graczy na świecie uważa, że jest to najlepsza część serii Street Fighter.Mimo, że ma już swoje lata (został wydany w roku 2009), to nadal broni się swoją grywalnością.

1.Tekken 3

Jeśli chodzi o Tekkena 3 to jest to tytuł który jest bez wątpienia najbliższy mojemu sercu, ale nie tylko mojemu, gdyż ocena na metacritic.com to a 95/100, co tylko odzwierciedla z jak dobrą grą mamy do czynienia.Produkcja została wydana w 1998 roku na konsole PlayStation 1 i przez wiele lat (może poza SoulCalibrem), nie miała sobie równych.Jeśli chodzi o samą mechanikę walki znacząco została ona rozbudowana względem poprzednich części i muszę przyznać, że do dnia dzisiejszego może sprawiać przyjemność.W Tekken 3 jak we większości bijatyk mamy do dyspozycji kilka trybów rozgrywki.Poza standardowymi trybami jak: Arcade, Survival, Time Attack, czy Versus oddano do dyspozycji gracza też bardzo oryginalne tryby jak Tekken Force Mode oraz Tekken Ball Mode, nietypową odmiane siatkówki.

Z tytułów nie wymienionych nie sposób jeszcze wspomnieć SoulCalibur część pierwszą, niestety nie było mi nigdy dane w nią grać, dlatego też pominąłem ją w swoim rankingu. Te i inne możesz znaleźć w najlepszych promocjach gier na https://lowcygier.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj