Żyjemy w czasach ciągłego stresu i pośpiechu. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka jakiegoś hobby, by choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach. Szukasz takiej odskoczni dla kogoś bliskiego, ale nic nie przychodzi Ci do głowy? A czy pomyślałeś o akwarium?

Dla wielu osób jest zaskoczeniem, jak wiele korzyści dla swoich nowych właścicieli przynoszą podarowane w prezencie akwaria i zestawy. Czytaj dalej, a poznasz kilka z nich!

Mniejszy stres i lepszy sen

Zgodnie z zasadami Feng Shui, akwaria są oznaką bogactwa i szczęścia, przynoszą także wiele korzyści zdrowotnych — w tym obniżenie poziomu stresu. Ryby wywołują niemal hipnotyczny efekt, gdy pływają w pięknie wyposażonym zbiorniku — odwraca to uwagę od prawdziwego świata i stresujących myśli. Jeśli poświęcisz dziennie nawet kilka minut na obserwowanie swoich łuskowatych podopiecznych, zadziała to na Ciebie jak relaksująca terapia. Przestaniesz skupiać się na negatywach i poczujesz, jak stres – nomen omen – odpływa. Zarządzanie poziomem stresu jest bardzo ważne dla ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Dobry sen to kolejny niezwykle ważny aspekt dla ogólnego zdrowia. Oglądanie akwarium przed snem redukuje natłok myśli i zapewnia spokojny sen. Zestawy akwariowe umieszczone w sypialni to doskonały pomysł – ich kojące światło i biały szum mogą pomóc Ci zapaść w głęboki i zdrowy sen.

Akwaria i zestawy — idealna ozdoba w miejscu pracy

Kolejnym idealnym miejscem na dodanie akwarium jest miejsce pracy. Dzięki temu, że pełne zestawy akwariowe doskonale nadają się do obniżenia poziomu stresu oraz ciśnienia krwi, Ty i Twoi współpracownicy będziecie mieli umysły bardziej otwarte na nowe projekty. Obecność akwarium w biurze lub pracowni ma wpływ na koncentrację, produktywność i kreatywność.

Jeśli nie wiesz, co oprócz rybek i zbiornika będzie Ci potrzebne, najlepiej odwiedzić profesjonalny sklep akwarystyczny, taki jak np. https://trzmiel.com.pl/akwarystyka-slodkowodna/akwaria-i-zestawy gdzie czekają na Ciebie m.in. akwaria, akcesoria, pokarmy oraz kompletne zestawy akwariowe.

Pamiętaj, im bardziej estetyczny zbiornik, tym lepszy nastrój, więc dodając akwarium do biura lub miejsca pracy, „zainstaluj” w nim dużo roślin i kolorowych ryb, aby wprowadzić do pracy spokojną i radosną atmosferę.

Korzyści nie tylko zdrowotne

Wiadomo, że zdrowie jest najważniejsze, ale istnieje również wiele innych zalet, które sprawiają, że rybki i akwarium to niemal prezent idealny.

Rybki nie gubią sierści — są więc idealnym prezentem dla alergików. Twój znajomy chciał zawsze mieć pupila, ale większość dnia spędza w pracy? Mieszkańcy akwariów nie wymagają spacerów, nie pogryzą ulubionych kapci ani nie podrapią mebli. Sąsiedzi nie będą się skarżyć na nocne szczekanie, a nawet właściciel wynajmowanego mieszkania, który z góry zapowiedział, że nie zgadza się na żadne zwierzęta w domu nie znajdzie argumentów „przeciw”.

Ze względu na to, że rybki są naprawdę mało kłopotliwym lokatorem, będą również idealnym prezentem dla dzieci, które marzą o własnym pupilu i jednocześnie świetną szkołą odpowiedzialności przygotowującą do posiadania w przyszłości np. czworonoga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj