Ci, którzy mieszkają w blokach, mają ograniczone opcje mycia samochodu. Oczywiście można jechać na myjnię czy też oddać samochód do profesjonalnego zakładu, ale wiele osób coraz częściej korzysta z pianownicy ręcznej. To niewielkie urządzenie, które przede wszystkim będzie chronić lakier przed zarysowaniami, a także zadba o to, by auto było czyste. W tym celu wytwarza pianę aktywną niczym na myjni bezdotykowej.

Jakie akcesoria wybrać do mycia samochodu z wykorzystaniem piany aktywnej?

Nowoczesna pianownica ręczna pozwala szybko i skutecznie przeprowadzić mycie wstępne. To jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, który zmywa i zmiękcza wierzchni brud oraz przygotowuje karoserię do mycia ręcznego szamponem samochodowym. Z piany aktywnej korzystają więc zwykli kierowcy i specjaliści w dziedzinie auto detailingu, a tak przygotowane auto jest gotowe na to, by myć myjką ciśnieniową grubsze zanieczyszczenia. Ci, którzy zastanawiają się, jaka pianownica ręczna będzie lepszą inwestycją, wybierają model PA zakładany na lancę myjki ciśnieniowej. Nie będzie on wymagać ręcznego pompowania, a piana tworzy się bardzo szybko. W innej opcji sprawdza się pianownica ręczna. To rozwiązanie dla tych osób, które nie mają myjki ciśnieniowej i nie mogą myć auta na posesji. Poza tym sprawdzi się przy myciu kół samochodowych, silnika lub nadkoli.

Jak uzyskać pianę aktywną?

Poza myciem karoserii sprawdzają się również akcesoria do czyszczenia tapicerki. W profesjonalnych dodatków takich jak odkurzacz Graphite. Warto przy tym pamiętać, że pianownicę ręczną można wykorzystać w wielu różnych czynnościach wykonywanych przy czyszczeniu i pielęgnacji auta. Poza generowaniem aktywnej piany można także aplikować prespray do prania tapicerki, środek APC do czyszczenia kokpitu lub deironizer do czyszczenia felg w najskuteczniejszej formule.

Jaka pianownica ręczna będzie najlepsza?

Z pewnością to, jaka pianownica będzie odpowiednie do domowych zastosowań, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jakość wykonania. Tu ważne jest mocne tłoczysko, dobrej jakości uszczelki, ergonomiczny uchwyt oraz oczywiście sam pojemnik. Pianownica ręczna powinna być także wyposażona w zawór bezpieczeństwa, co ułatwia późniejsze zakończenie etapów czyszczenia oraz pozwala spuścić sprężone powietrze po zakończonej pracy. Poza tym producenci oferują różne dodatki, zamiennie wkładki filcowe czy też regulację szerokości dyszy, co sprawdza się przy myciu karoserii czy też do nabłyszczania opon. Jak widać, to pianownice ręczne to szereg możliwości, ale takie urządzenie warto na stanie mieć tak jak profesjonalny odkurzacz, dobrej jakości kosmetyki do auto detailingu, tasak Fiskars czy też narzędzia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj