Przed świętami Bożego Narodzenia każdy z nas spodziewa się niemałych wydatków. Nie tylko musimy zakupić prezenty dla bliskich, ale także wziąć pod uwagę koszty związane z kupnem jedzenia na stół. Jest to istotne, zwłaszcza gdy mamy wiele gości i wiemy, że konieczne jest przygotowanie wielu potraw na kilka dni. Dodatkowo, w tym roku okres odpoczynku i czas wolny od pracy będzie dłuższy o jeden dzień, gdyż zaraz po świętach czeka nas wolna niedziela. Z tego też powodu chcemy maksymalnie ograniczyć nasze wydatki dzięki skorzystaniu z licznych promocji przedświątecznych. Jak zrobić tanie zakupy spożywcze przed świętami?

Czy tanie zakupy spożywcze przed świętami są możliwe?

Nikogo nie zdziwi fakt, że większość z nas ma ograniczony budżet, który uniemożliwia wydanie wysokich sum pieniężnych. Wówczas tanie zakupy w okresie przedświątecznym są najlepszym rozwiązaniem, które umożliwi nam ograniczenie wydatków. Jednak czy taka opcja jest w ogóle możliwa, czy jesteśmy zmuszeni, aby wydać wysoką sumę na Boże Narodzenie?

Każdy z nas może zrobić tanie zakupy przed świętami pod warunkiem, że będziemy przestrzegać kilku istotnych elementów. Przede wszystkim należy wybrać takie sklepy spożywcze, które oferują liczne promocje przedświąteczne. Jak wskazują statystyki, w wielu miejscach możemy zrobić zakupy nawet o 50% taniej, odwiedzając je odpowiednio wcześnie. Wynika z tego, że przygotowania do świąt należy rozpocząć już na początku grudnia, aby maksymalnie zmniejszyć wysokość wydatków ponoszonych na żywność. Przykładowo, obecnie w marketach dostępne są świeże i mrożone ryby w atrakcyjnych cenach, które możemy przechować w zamrażarce i wykorzystać do potraw na stół wigilijny. Takie rozwiązania proponuje np. Tesco gazetka. Znajdziemy w niej również słodycze w niskich cenach, które możemy dołączyć do świątecznych paczek dla dzieci.

Jak więc wybrać sklep spożywczy, w którym znajdziemy niskie ceny?

— Warto przejrzeć ranking sklepów ze zdrową żywnością. Znajdziemy w nim markety, w których zakupimy ekologiczne jedzenie, ale także oszczędzimy środki dzięki kuponom rabatowym online.

— Zwracajmy uwagę na aktualne wyprzedaże. Wiele sklepów wprowadza atrakcyjne zniżki już na początku grudnia. Warto więc planować świąteczne zakupy stosunkowo wcześnie.

— Korzystajmy ze sklepów, w których możemy wykorzystać karty lojalnościowe, np. Kartę Dużej rodziny czy Kartę seniora.

— Zakładajmy konta internetowe na platformach www. Dzięki zbieraniu punktów, otrzymamy wiele benefitów, np. rabaty na kolejne zakupy lub darmową dostawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj