Laptopy poleasingowe to popularna alternatywa dla sprzętu używanego. Czy warto po takie urządzenia sięgać? Jakie są ich wady i zalety?

Laptopy używane – czy warto je kupować?

Laptopy używane, w tym modele poleasingowe są często wybierane nie tylko przez klientów indywidualnych, ale i firmy. To świetne rozwiązanie dla tych osób, którym zależy na wysokiej wydajności, a przy tym nie chcą przepłacać. W ten sposób można dość niskim kosztem wyposażyć swoje biuro w dobrej jakości sprzęt komputerowy. Jakie są wady i zalety laptopów poleasingowych i czym się kierować przy ich zakupie.

Czym są laptopy poleasingowe?

Co w ogóle oznacza pojęcie poleasingowy? Jest to sprzęt, który był już wykorzystywany w jakimś zakresie do celów służbowych przez różne firmy. Przedsiębiorstwa często biorą sprzęt w leasing i wypożyczają go, płacąc dość niskie raty. Po zakończeniu umowy komputery wracają do właściciela, są odświeżane i odsprzedawane dalej.

Laptopy poleasingowe oferowane przez Catom to niejednokrotnie urządzenia o bardzo wysokich parametrach technicznych. Niekiedy są to notebooki wykorzystywane do pracy z oprogramowaniem graficznym. Taki sprzęt był użytkowany krótko i działa niezawodnie. Można go wykorzystywać z powodzeniem jeszcze przez długi czas. Dlatego też laptopy poleasingowe są tak popularne.

Co wybrać – laptop nowy czy poleasingowy?

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy warto kupować laptopy i inne urządzenia poleasingowe? Okazuje się, że tak. Jest to sprzęt w pełni sprawy, a ewentualne usterki są od razu znane. Najczęściej mowa tutaj o niewielkich zarysowaniach na obudowie. Firmy zajmujące się sprzedażą elektroniki poleasingowej w swojej ofercie mają różnego rodzaju komputery uznanych producentów, które jeszcze przez długie lata mogą wydajnie pracować.

Podstawową zaletą laptopów poleasingowych jest oczywiście korzystny stosunek ceny do jakości. Wiele osób ceni sobie taki sprzęt z uwagi na jego uniwersalność oraz możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb. W ten sposób zakupić można bowiem zarówno notebooki do użytku domowego, jak i modele biznesowe i gamingowe. Dodatkowo sprzęt poleasingowy jest sprzedawany z roczną, a niekiedy i dłuższą gwarancją. Wiele zależy od danego urządzenia, jego podzespołów czy historii użytkowania. Kupujący tym samym może liczyć ze strony sprzedawcy na wsparcie techniczne. Laptopy poleasingowe wcale nie są gorszym rozwiązaniem niż urządzenia nowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj