Nowa kuchnia może naprawdę wiele zmienić w stylistyce całego domu. Odpowiednie urządzenie i umeblowanie kuchni stanowi ważny punkt poprzedzający przeprowadzkę do nowego mieszkania.

Na co zwrócić uwagę planując generalny remont kuchni? Jakie są obecne trendy wnętrzarskie i czym się kierować odnośnie do wyboru najlepszej firmy remontowej? O tym wszystkim w dzisiejszym artykule.

Trendy wnętrzarskie a remont kuchni

Obecnie kuchnie są aranżowane z wykorzystaniem mieszanki kolorów stonowanych z mocnymi. Barwy intensywne dobrze komponują się ze swoimi przygaszonymi odpowiednikami i to właśnie zostało docenione. Ciekawą opcją jest również zastosowanie metalu w postaci dodatków. Metalowe szafki, regały czy organizery to mocny trend na 2021 rok, przy czym materiał ten pojawia się głównie w towarzystwie drewna. Zastosowanie kamieni w kuchni jest również bardzo modnym pomysłem – marmur może efektownie wyglądać jako blat.

Koszty remontu kuchni

Całkowite koszty wyremontowania kuchni są zależne od wielu czynników takich jak m.in.:

 • Lokalizacja mieszkania
 • Zakres prac wchodzących w skład remontu
 • Standard wykończenia kuchni oraz ceny wykorzystanych materiałów remontowych
 • Powierzchnia kuchni

W kontekście remontu często pada pytanie o to, ile kosztuje kuchnia na wymiar. Obecnie takie rozwiązanie to koszt rzędu ok. 1600 zł, przy czym wiele zależy tutaj od lokalizacji (z którą wiąże się koszt robocizny i pracy fachowców) oraz od wykorzystanych materiałów. Całkowite koszty remontu należy szacować indywidualnie, ale mocno uśredniony cennik najpopularniejszych usług przedstawia się następująco:

 • Skucie płytek: ok. 45 zł/m2
 • Ułożenie płytek na ścianach: 80 zł/m2
 • Malowanie: 14 zł/m2

Firmy remontowe: na co zwrócić uwagę?

Wybierając odpowiednią ekipę remontową, która zajmie się odnowieniem kuchni warto zwrócić uwagę na przynajmniej kilka aspektów. Szukając dobrej firmy remontowej dobrze będzie:

 • Sprawdzić jej poprzednie projekty – obecnie wiele firm remontowych posiada własne strony internetowe, na których są umieszczone zdjęcia z wykonanymi projektami.
 • Porozmawiać ze znajomymi i rodziną – może ktoś z najbliższego grona przeprowadzał już remont kuchni i ma numer telefonu do ekipy, którą z czystym sumieniem można polecić?
 • Sprawdzić jak długo firma funkcjonuje na rynku i jakie ma doświadczenie – informacje takie powinny być dostępne na stronie internetowej.
 • Zweryfikować czy dana firma remontowa oferuje usługi w zakresie demontażu starych elementów wyposażenia kuchni oraz przygotowania pomieszczenia do remontu – warto jest również sprawdzić, jaki jest cennik takich usług i co konkretnie wchodzi w ich zakres. Będzie to istotne szczególnie przy dużych remontach – np. gdy będzie zrywana boazeria czy podłoga.

Remont kuchni w 2021: o czym warto pamiętać?

Planując remont kuchni na 2021 rok warto zrobić dokładną weryfikację cen usług, jakie mają wejść w zakres czynności firmy budowlanej na określonej lokalizacji. Całkowite koszty zależą również od powierzchni pomieszczenia – im kuchnia jest mniejsza, tym większa szansa, że cały remont nie będzie mocnym obciążeniem dla budżetu domowego. Trendy na kuchenne aranżacje dają tutaj wiele możliwości, choć świetnie sprawdzą się również bazowe meble o klasycznym charakterze, które pasują do wielu wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj