Ceny wyrobów stalowych są uzależnione od wielu czynników np. rodzaju produktu i gatunku surowca. Duża ilość zmiennych powoduje, że samodzielna wycena kosztów zakupu produktów hutniczych sprawia niektórym klientom sporo problemów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kontrahentów producenci i hurtownie coraz częściej udostępniają tzw. Kalkulatory mas. Dzięki którym kupujący łatwo obliczy cenę danego wyrobu. Sprawdźmy zatem, jak działają te narzędzia?

Jakie parametry wyrobów stalowych wpływają na ich cenę?

O cenie konkretnego produktu hutniczego decyduje bardzo wiele czynników. Dlatego koszt dwóch teoretycznie bardzo podobnych wyrobów może być różny np. z powodu surowca zastosowanego w procesie ich produkcji. Nic więc dziwnego, że czasami nawet fachowcy mają problem z dokonaniem szybkiej oraz rzetelnej wyceny. W takich sytuacjach posiłkują się odpowiednimi narzędziami, które ułatwiają i przyśpieszają to zadanie. Hurtownie wyrobów stalowych oraz ich producenci coraz częściej korzystają więc z tzw. Kalkulatorów mas. Są to aplikacje, które pozwalają na szybkie obliczenie ceny danego produktu. Aby jednak mogły tego dokonać, należy podać podstawowe, a czasami nawet bardziej zaawansowane parametry wyrobu, który chcemy wycenić. O najważniejszych z tych parametrów opowiada ekspert hurtowni MTM Stal z Tarnowskich gór, oferującej szeroki asortyment wyrobów hutniczych:

Aby prawidłowo wycenić produkt hutniczy, należy znać kilka jego kluczowych parametrów technicznych oraz fizycznych. Parametry techniczne obejmują przede wszystkim rodzaj i gatunek stali, z jakiej dany wyrób został wykonany, a także klasyfikację produktu pod względem jego przeznaczenia. Z kolei parametry fizyczne dotyczą takich cech wyrobu jak: długość, szerokość czy średnica. Posiadając powyższe dane, kalkulator mas błyskawicznie określi masę produktu, a wtedy dokonanie wyceny nie stanowi już żadnego problemu.

O czym należy pamiętać, korzystając z kalkulatora mas?

Kalkulator mas to program służący do obliczania wagi produktów hutniczych. Narzędzie to doskonale sprawdza się w hurtowniach oferujących wyroby stalowe. Jednak, aby w pełni skorzystać z jego funkcjonalności, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwsza to właściwa konfiguracja programu. Polega ona na uzupełnieniu bazy danych kalkulatora o rodzaje oferowanych produktów. Trzeba pamiętać, aby dodawać je do właściwych kategorii. Pręty stalowe do prętów stalowych, rury grubościenne do rur grubościennych itd. Kolejna sprawa to utworzenie wariantowości surowcowej, czyli możliwości wyboru produktu pod kątem materiału, z jakiego jest wykonany. Ma to duże znaczenie szczególnie wtedy, gdy np. hurtownia oferuje pręty kute z różnych gatunków stali. Warto także wprowadzić dodatkowe parametry produktów m.in. kształt prętów, gdyż pomoże to w wyborze konkretnego wyrobu, który chcemy poddać kalkulacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj