Sezon jesienny to idealny czas na przygotowanie swojego roweru do zimowania. Ważne, aby przeprowadzić ten proces dokładnie, by wiosną po wstępnym przygotowaniu, rower był w pełni gotowy do jazdy.

Dokładne czyszczenie to podstawa

Rower jak każda maszyna, wymaga odpowiedniej konserwacji. W związku z tym, nim zacznie się takie prace, trzeba go odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności należy go dokładnie wyczyścić. W przypadku łańcucha, należy użyć specjalnego preparatu, który pozwala na rozpuszczenie smaru. Taki środek możesz zakupić w METROBIKES – który sprzedaje rowery, akcesoria, a także części rowerowe w Lublinie i online.

Smar można zebrać przy pomocy specjalnych szczotek lub ręczników papierowych, albo kawałka materiału. Ważne, aby zrobić to dokładnie, by nie pozostawić resztek.

Przerzutki również się czyści. Należy to jednak wykonywać ostrożnie. Można posiłkować się poradnikami dostępnymi na YouTube, w których można zobaczyć, jak bezpiecznie wykonać taki zabieg.

Konserwacja łańcucha rowerowego

Kiedy łańcuch jest czysty, warto zadbać o jego zabezpieczenie. W tym celu stosuje się smar, który pozwoli ochronić go przed skutkami wielomiesięcznego nieużywania. Po nałożeniu smaru, warto kilkukrotnie przekręcić pedałami, aby smar zabezpieczył także przerzutki. Następnie można spokojnie odstawi rower na miejsce lub powiesić go na ścianie.

Ramy nie trzeba specjalnie zabezpieczać. Wystarczy ją umyć i wytrzeć do sucha.

Odpowiednie warunki do przechowywania roweru

Rower w okresie jesienno-zimowym, powinien znajdować się w suchym miejscu. Duża wilgoć mogłaby spowodować, że ten zacznie w niektórych miejscach korodować. Niskie temperatury również nie są zbyt wskazane. Oczywiście mowa tu o temperaturze poniżej 0 stopni Celsjusza. Tak niskie temperatury mogą mieć negatywny wpływ na stan ogumienia w rowerze, co może skutkować potrzebą zakupu nowych opon na wiosnę.

Rower dobrze jest więc przechowywać w miejscu suchym i stosunkowo ciepłym. Takim miejscem może się okazać piwnica, garaż lub każde inne miejsce, w którym rower będzie bezpieczny, a warunki będą optymalne, by zachować go w dobrej kondycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj