Ubezpieczenie OC samochodu wcale nie musi być drogie, zwłaszcza że firmy oferujące polisy prześcigają się w sposobach na przyciągnięcie klientów. Jak jednak znaleźć te najlepsze, czyli najtańsze propozycje? Wystarczy skorzystać z kalkulatora OC. Co to takiego? Jak działa to internetowe narzędzie?

Ubezpieczenie OC – najważniejsze informacje

Ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu, powstało w ważnym celu – by chronić osoby poszkodowanie w wypadkach, niezależnie, czy mowa o uszczerbku na zdrowiu, czy tylko zniszczeniu samochodu. Mając wykupioną polisę OC, firma ubezpieczeniowa wypłaci odszkodowanie osobom, które ucierpiały, jeśli to my byliśmy sprawcą wypadku, bądź stłuczki. Nie musimy więc się obawiać, że za tak powstałe szkody będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni.

Zresztą, wykupienie polisy OC jest obowiązkowe, o czym mówią przepisy prawa. Każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi zawrzeć taką umowę z firmą ubezpieczeniową. Czuwa nad tym Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który prowadzi rejestr umów, zdarzeń i wypłaconych odszkodowań. Sprawdza on nie tylko brak polisy, ale też przerwy w ubezpieczeniu. Jeśli wykryje nieprawidłowości, możemy spodziewać się srogich kar.

Uzależniona jest ona od czasu bez OC. Gdy przerwa w OC wynosi do 3 dni – 1040 zł, od 4 do 14 dni – 2600 zł, a powyżej 14 dni to już 5200 zł. Ubezpieczenie OC więc jest nie tylko obowiązkowe, ale i nie można zapominać o ciągłości wykupienia polisy! Z kalkulatorem OC nie tylko o tym nie zapomnimy, ale i nigdy nie przepłacimy za ubezpieczenie!

Kalkulator OC – co to takiego?

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z kalkulatora OC, bo to nowoczesne narzędzie pozwalające w sposób szybki, bezpieczny i komfortowy znaleźć odpowiednią polisę i od razu – bez wychodzenia z domu – kupić najtańsze ubezpieczenie. To doskonałe rozwiązanie w każdej sytuacji – gdy chcemy płacić mniej, kończy się nam poprzednia umowa, zależy nam na czasie itp. Kalkulator OC gwarantuje to wszystko, bo dzięki temu, że jest wspierany przez najnowszą technologię, szybko wyszukuje najtańsze oferty, więc nie tylko sporo oszczędzamy, ale i mamy pewność, że mimo zbliżającego się terminu wygaśnięcia aktualnej polisy, zdążymy wykupić nową, na kolejny rok.

Jak działa porównywarka OC?

Bez wątpienia, poszukując ubezpieczenia OC, powinniśmy lepiej poznać porównywarkę OC, zwłaszcza że korzystanie z niej jest naprawdę proste. Kierowca, chcąc kupić tanie ubezpieczenie OC, musi po prostu wypełnić znajdujący się na stronie formularz. Znajdujące się tam pytania nie powinny zaskoczyć, dotyczą użytkowanego samochodu i doświadczenia kierowcy. Zostaniesz więc zapytany o model i markę samochodu, pojemność jego silnika, rok produkcji itp. Dla ubezpieczyciela równie ważne są informacje o tym, jaki jest nasz staż za kółkiem i jak przebiegał, głównie chodzi o to, czy spowodowaliśmy kiedykolwiek stłuczkę, czy raczej nic takiego nie miało miejsca. Na podstawie uzyskanych informacji towarzystwo ubezpieczeniowe wyliczy składkę.

Korzystanie z porównywarki OC to same korzyści, przede wszystkim oszczędność – czasu i pieniędzy, ale i wygoda, bo bez wychodzenia z domu z łatwością znajdziemy najtańszą polisę OC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj