Młodzieńcze zakochanie to jedno z najważniejszych uczuć w życiu. O pierwszej miłości pamiętamy przez całe życie i często wracamy do niej we wspomnieniach. Jednak rzadko się zdarza, że jest to prawdziwe uczucie, które przetrwa do końca życia. Czy pierwsza miłość może przetrwać?

O prawdziwej miłości marzymy od nastoletnich lat. Pierwsza miłość jest więc dla młodego człowieka jednym z najważniejszych uczuć w życiu. Bycie razem z ukochaną osobą jest wtedy najważniejsze i budzi wyłącznie pozytywne uczucia. Z młodzieńczą, pierwszą miłością wiąże się duża naiwność, na co ma wpływ brak doświadczenia życiowego. Rzadko się jednak zdarza, aby była to prawdziwa miłość, która będzie trwała przez całe życie.

Pierwsza miłość – czy może przetrwać?

Pierwszą miłość wspominamy przez całe życie, jednak nie zawsze potrafimy sprawić, aby ten pierwszy związek przetrwał. Na początku uczucie jest bardzo silne i jesteśmy pewni, że przetrwa ono całe życie. Jednak jak to bywa z miłością – nie tylko pierwszą – z czasem uczucie się zmienia, a zauroczenie przeradza się w głębokie uczucie lub wprost przeciwnie. Często uświadamiamy sobie, że ukochana osoba nie jest jednak tą wymarzoną i zaczynamy dostrzegać jej negatywne cechy. Choć przyczyny rozstania upatrujemy w cechach związanych z drugim człowiekiem, częściej ma to związek z naturą pierwszej miłości, niż faktycznymi wadami partnera. W dojrzałym związku możemy próbować rozwiązać swoje problemy i urozmaicić życie seksualne, jeśli wdarła się w nie rutyna. Pomagają w tym gadżety erotyczne, np. wibratory analne czy łechtaczkowe. W przypadku pierwszej miłości rzadko pracujemy nad relacją i wtedy związek się kończy.

Jakie są składniki pierwszej miłości?

Choć początek związku wiąże się z silnym zauroczeniem, nieuchronna jest zmienność uczuć. Z czasem emocje słabną, co nie oznacza, że miłość się skończyła. Warto pamiętać, że istnieją trzy składniki miłości – intymność, namiętność i zaangażowanie. Intymność jest związana z bliskością, przywiązaniem i wzajemną potrzebą komunikowania się, zrozumienia i wspierania. Z kolei z namiętnością wiąże się silna potrzeba fizycznej bliskości z partnerem. Przejawy namiętności to m.in. kontakty seksualne i uczucie podniecenia. Sferę erotyczną można wzbogacić dzięki takim gadżetom jak: smycz BDSM, wibratory i inne akcesoria erotyczne. Bardzo istotnym składnikiem miłości jest zaangażowanie, czyli wszelkie decyzje i działania nastawione na przekształcenie zauroczenia w trwały związek oraz jego utrzymanie. To właśnie na ten element miłości mamy największy wpływ i w dużym stopniu możemy go kontrolować, co nie zawsze jest możliwe w przypadku intymności i namiętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj