O kawie czasem można usłyszeć, że jest “napojem bogów”. Doceniana za swój aromat i właściwości jest jednym z najczęściej pitych napojów gorących na świecie. Z racji swojej zdolności do pobudzania organizmu, jest ona nieodzownym elementem każdego biura. Zatem: Jaka jest odpowiednia kawa do biura, by pobudzić swoich pracowników?

Odpowiednia kawa do biura

Jeżeli zależy Ci, by Twoi pracownicy mieli dodatkowy zastrzyk energii i byli wprawiani w dobre samopoczucie – zainwestuj w odpowiednią kawę. Choć pozornie może się wydawać, że kawa do biura to tylko dodatek uprzyjemniający pracę ludziom, to tak naprawdę niesie ze sobą wiele korzyści.

Kawa pozwala na obniżenie poziomu stresu i zwiększenie wydajności. To ważne, zwłaszcza gdy praca nie oszczędza tego dyskomfortu. Dzięki właściwościom kofeiny poprawia się również krążenie krwi, co wpływa na zwiększenie przepływu krwi i lepsze dotlenienie całego organizmu. Pracujący za biurkiem mogą ją cenić za jeszcze jeden atut – pomaga spalać tłuszcz. Wielogodzinna praca w biurze nie wpływa dobrze na tuszę, a tutaj z pomocą może przyjść wspomniana kofeina, gdyż wpływa na przemianę materii. Co istotne – im lepszej jakości kawa do biura – tym lepiej wspomoże proces spalania tłuszczu.

Decyduj się zatem na wybór kawy, która będzie wysokiej jakości. Nie tylko sprawi to, że pracownicy będą mogli się rozkoszować jej smakiem, ale także dobrze wpłynie na ich organizmy, zarówno pod kątem zdrowotnym jak i wydajnościowym.

Kawa ziarnista, mielona czy rozpuszczalna?

Odpowiedź jest tutaj zasadniczo prosta. Czy spotkałeś się kiedyś z kawą rozpuszczalną w kawiarnii? No właśnie.

Jeżeli chcesz sprawić przyjemność swoim pracownikom i kupić dobrą kawę do biura, to zainteresuj się kawą ziarnistą lub mieloną. Oczywiście wybór wariantu jest uzależniony od możliwości ekspresu lub kawiarki w Twojej pracy.

Jeżeli posiadasz w swojej firmie młynek lub ekspres jest w niego wyposażony – to problem rozwiązuje się sam. Świeżo mielona kawa zawsze będzie miała więcej aromatu, a to sprawi, że picie jej będzie większą przyjemnością.

Kawa do biura może być również w formie mielonej. Nie oznacza to, że będzie ona gorsza od ziarnistej, ale nie będzie posiadać tak silnego aromatu jak świeżo po zmieleniu.

Niezależnie od tego czy będzie to kawa ziarnista, czy kawa mielona, należy korzystać z urządzeń przeznaczonych do jej zaparzania. Ekspres jest najczęściej spotykany w biurach. Wygodny w użytkowaniu, a raz odpowiednio ustawiony zawsze przygotuje kawę w określony sposób.

Ceniący sobie rytualne podejście wybiorą kawiarkę. To rozwiązanie będzie znacznie bardziej czaso i pracochłonne, ale na pewno da dużo więcej satysfakcji biurowemu bariście.

Wybierając kawę do biura zadbaj o jej skład, aromat i możliwości jej przyrządzenia, a pracownicy będą pracować dobrze, jak nigdy dotąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj