Choć konkurencja na rynku taksówek znacznie wzrosła w ostatnich latach i obecnie mamy do czynienia z niższymi w porównaniu do minionych dekad cenami, to wciąż są one zbyt wysokie jak na kieszeń statystycznego zjadacza chleba.

To właśnie taksówka była dotychczas jedyna alternatywą niezależności komunikacyjnej z której korzystali głównie nieco zamożniejsi. Dla osób, których nie było stać na własne auto do wyboru pozostawała komunikacja miejska, rower w okresie letnim, bądź własne nogi. Na szczęście sytuacja uległa diametralnej poprawie od kiedy na polski rynek wkroczyła marka 4mobility.pl.

Wady korzystania z taksówek

Jak rzekł pewien kloszard za czasów socjalizmu – „W taksówce płaci się już za samo trzaśnięcie drzwiami…”. Jest w tym zdaniu sporo prawdy – wystarczy spojrzeć na taksometr, który nalicza opłatę wstępną zanim jeszcze auto ruszy. Bez względu na pokonywany dystans opłata ta jest stała, zatem dochodzi często do kuriozalnych sytuacji w których sama opłata taryfowa – wstępna jest większa, niż ta dotycząca dystansu. Wiedzą o tym doskonale osoby mające problem z poruszaniem się, którzy korzystają z taksówek na krótkich odcinkach. Problemem współczesnych taksówkarzy jest także brak mobilności – większość korporacji bazuje na połączeniach telefonicznych, zaś wariant płatności dotyczy zazwyczaj gotówki. Gdy jej nie mamy kierowca proponuje podjazd do bankomatu, co generuje dodatkowe koszta. A skoro o kierowcach mowa, to nie sposób nie wspomnieć o oszustach. Wielu z nich w sposób cwany wydłuża dystans i jest to metoda powszechna zwłaszcza, gdy pasażerem są turyści, bądź osoby, który przybyły do nowego miasta w celach biznesowych.

Zalety wynajmu auta na minuty

W przypadku usługi dotyczącej wynajmu aut na minuty płacimy wyłącznie za przebyty dystans oraz czas w jakim go pokonaliśmy. Koszta zatem są mocno zredukowane podobnie jak czas a którym zaoszczędzamy. Cała transakcja opiera się na działaniu uproszczonej i intuicyjnej aplikacji, która pozwala zlokalizować i zarezerwować pojazd, który czeka tuż za rogiem naszego miejsca zamieszkania. Ponadto jest on zatankowany, a zatem nie pozostaje nic innego, niż wsiadać i jechać. Elastyczność owej propozycji to jeden z największych walorów – innym jest fakt, że jako kierowcy jesteśmy samowystarczalni, możemy jechać dokąd chcemy, zaparkować gdzie chcemy – rzecz jasna bezpłatnie oraz wybrać trasę, która nas satysfakcjonuje. Auta na minuty to doskonała alternatywa dla taksówek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj