Co-packing to coraz popularniejszy sposób na outsourcing usług pakujących czy przepakowujących towary. Ponieważ własne linie pakujące wiążą się z dużym kosztem obejmującym maszyny, powierzchnie i koszty zatrudnienia pracowników, wiele firm decyduje się na zlecanie tych prac firmom zewnętrznym. Jednym z etapów co-packingu jest etykietowanie kartonów. Na czym dokładnie polega?

Czym jest co-packing?

Nazwa co-packing obejmuje kompleksowe usługi, dotyczące przede wszystkim pakowania, przepakowywania i konfekcjonowania. Z co-packingu korzysta wiele firm, szczególnie sklepy internetowe. W dzisiejszych czasach ludzie „kupują oczami”, więc poza produktem niezwykle istotne jest dla nich również opakowanie. Ponieważ posiadanie własnej linii do pakowania wiąże się z wysokimi kosztami, wiele firm decyduje się taką usługę zlecić na zewnątrz. Co-packing to przede wszystkim ogromna oszczędność – na zatrudnieniu pracowników, narzędziach i maszynach. Poza oszczędnością pieniędzy, co-packing to również oszczędność czasu i pewność profesjonalnie wykonanej pracy. Większość prac wykonywana jest na zautomatyzowanych liniach, część wykonywana jest także ręcznie – szczególnie przy bardzo nietypowych zleceniach. Co-packing umożliwia stworzenie pięknych paczek z produktów, które dostarczane są w opakowaniach zniszczonych, zwykłych białych pudełkach czy opakowaniach zbiorczych. Szczególnie jest to istotne w przypadku sklepów elektronicznych, gdzie produkty w fabryce są pakowane w zwykłe szare kartony wyłącznie z kodem kreskowym. Dzięki usłudze co-packingu klient otrzymuje kolorowe opakowanie sprzedażowe.

Na czym polega etykietowanie kartonów?

Etykietowanie jest usługą z zakresu co-packingu. Jednym z elementów, które podlegają etykietowaniu, są kartony. Na przygotowane już kartony z produktami do wysyłki naklejane są etykiety logistyczne. Znakowanie opakowań może odbywać się ręcznie, jednak przy dużej ilości pudełek do wysyłki zdecydowanie warto ten proces zautomatyzować – wówczas do naklejania etykiet nie jest potrzebny człowiek, a wszystko wykonywane jest maszynowo. Etykietowaniem kartonów zajmują się dobre firmy, posiadające specjalnie przystosowane do tego linie, takie jak np. DC Packaging. Poza etykietami logistycznymi, na kartonach umieszcza się też różnorodne dane – numery partii, kody kreskowe, logotypy, miniatury zdjęć, informacje tekstowe czy inne oznaczenia graficzne. Dlatego istotnym jest, aby do etykietowania kartonów dostosować odpowiednie maszyny, umożliwiające zamiast naklejania, nadruk bezpośredni na kartony. Z usługi etykietowania kartonów korzystają przede wszystkim firmy, które zajmują się sprzedażą i wysyłką produktów bezpośrednio do klienta, a więc przede wszystkim sklepy internetowe. Usługa etykietowania kartonów jest popularna szczególnie w branży kosmetycznej, farmaceutycznej czy spożywczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj