Rynek mieszkaniowy jest ogromny, dlatego poszukując mieszkania warto zastanowić się nad źródłem zakupu. Często wybór pojawia się między mieszkaniami z rynku wtórnego, a nowymi od dewelopera. A może warto zastanowić się nad wyborem nowego mieszkania, a domu w zabudowie bliźniaczej od dewelopera?

Nowe mieszkanie

Nowe mieszkanie kojarzy się wielu osobom z dużym wydatkiem i koniecznością wykończenia go od podstaw. Jednak trzeba spojrzeć na to inaczej. Otrzymując stan deweloperski można wykończyć mieszkanie dokładnie tak, jak ma się to w planach. Zlokalizowanie mieszkania, a dokładnie inwestycji, również jest przemyślane. Przykładowy deweloper Lublin wie, że jeśli mieszkanie będzie położone w atrakcyjnej lokalizacji, chętniej znajdą się na niego nabywcy.

Dodatkowo w przypadku nowych mieszkań istnieje możliwość wyboru mieszkania w konkretnej inwestycji. Chcąc nabyć mieszkanie w danym miejscu z rynku wtórnego, niekiedy trzeba wybierać między różnymi blokami (w różnych częściach np. osiedla), niekoniecznie będącymi tam, gdzie chciałby kupujący.

Nowe mieszkanie to również świadomość, że zamieszkiwać się będzie całkowicie nowy budynek. W związku z tym wszelkie instalacje, elementy wykończeniowe klatek, windy, itd. są zupełnie nowe. Co ważne – nowe budynki tworzy się z myślą o aktualnych potrzebach ich mieszkańców. Warto sprawdzić również, czy dany deweloper w Lublinie nie ma także inwestycji, w postaci “bliźniaków”.

Dom w zabudowie bliźniaczej

Nie wszyscy chcą kupować mieszkania w blokach, ale cenią sobie bliskość sąsiadów. Dla tych osób rozwiązaniem mogą okazać się domy w zabudowie bliźniaczej od dewelopera w Lublinie.

Jest to ciekawe rozwiązanie, ponieważ kupujący otrzymuje lokum np. z własnym ogrodem, podjazdem, garażem, Mimo warunków podobnych do takich, jak przy zamieszkaniu w domu wolnostojącym, jest zasadnicza różnica – sąsiad za ścianą.

Bliźniaki jak sama nazwa wskazuje to dom, który jest lustrzanym odbiciem danej strony. Jeden budynek może być zamieszkiwany przez dwie rodziny, które mimo wszystko zamieszkują go niezależnie od siebie.

Bliźniaki, które stawia wybrany deweloper w Lublinie przeważnie zlokalizowane są w lub na obrzeżach miasta. W ten sposób nie traci się wygody, związanej z zamieszkiwaniem miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj