Planując zagraniczny urlop myślimy o tym jakie atrakcje warto zwiedzić, co trzeba spakować do walizki oraz jakie rzeczy załatwić przed wyjazdem. W natłoku obowiązków zadbajmy o to, aby nie wyleciała nam z pamięci kwestia ubezpieczenia. Załatwiając je na ostatni moment może się okazać, że nie przemyśleliśmy wszystkich istotnych kwestii związanych chociażby z wartością polisy. Tymczasem w wielu przypadkach charakter naszej podróży nie wymaga inwestowania w pewne rodzaje ochrony. W jaki sposób można zredukować koszty i kiedy opłacają się tanie ubezpieczenia?

Sposoby na obniżenie kosztów zakupu polisy

Jedną z najczęściej kupowanych polis w okresie letnim jest ubezpieczenie turystyczne. Dzięki niemu możemy poczuć się pewnie i bezpiecznie podczas podróży po obcym kraju. W razie nagłej choroby lub niespodziewanej sytuacji nie jesteśmy zdani sami na siebie i możemy liczyć na fachową pomoc. Koszt zakupu ubezpieczenia turystycznego zależy od rodzaju pakietu na jaki się zdecydujemy. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie pakiet podstawowy, czyli minimalny oraz optymalny, czyli najbardziej polecany na planowaną przez nas podróż.

Warto jednak dowiedzieć się czy mamy możliwość elastycznego dopasowania pakietu do swoich potrzeb. Dzięki temu będziemy w stanie zmienić sumę ubezpieczenia w poszczególnych aspektach. Tanie ubezpieczenia nie zapewnią nam pełnej ochrony, jednak mogą okazać się zupełnie wystarczające w określonych sytuacjach.

Z jakich elementów ubezpieczenia można zrezygnować lub je obniżyć?

Na początek warto zastanowić się czy potrzebna jest nam ochrona bagażu. Osoby, które podróżują z plecakiem podręcznym i nie mają ze sobą szczególnie wartościowych przedmiotów mogą całkowicie zrezygnować z tego zabezpieczenia. Jest ono jednak wskazane, jeśli wozimy np. drogi sprzęt fotograficzny, urządzenia potrzebne do pracy czy wartościową biżuterię. Kolejnym elementem, który niekoniecznie będzie nam potrzebny jest OC.

Tanie ubezpieczenia zazwyczaj mają zerową lub bardzo niską sumę ubezpieczenia w tym zakresie. Warto zastanowić się jakie są szanse, że wyrządzimy komuś szkodę podczas naszej podróży. Zazwyczaj prawdopodobieństwo jest niewielkie, a rezygnując z ochrony cywilnej możemy sporo zaoszczędzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj