Remont łazienki to poważna inwestycja. Zwykle przekładamy go z miesiąca na miesiąc, by wreszcie rozpocząć prace pełną parą. Odnawianie łazienki zarówno w bloku, jak i w domu jednorodzinnym jest dość problematyczne. W czasie trwania remontu mamy utrudniony dostęp do urządzeń sanitarnych, jednak mądrze przeprowadzone prace sprawią, że ta niedogodność nie będzie trwała zbyt długo. Co warto zrobić przy okazji remontu łazienki? Jak wybrać dodatki z głową? Poznaj pięć krótkich porad, które pomogą Ci odnowić łazienkę i zapomnieć o remoncie na dłuższy czas.

1. Zmiana lokalizacji sanitariów

W Twojej łazience brakuje miejsca? Jest niepraktycznie zaprojektowana? A może skorzystanie z wanny lub umywalki sprawia Ci trudność? Być może nadszedł czas na przeniesienie ciągów kanalizacyjnych. To prace, które można wykonać przy okazji remontu łazienki, jednak warto wiedzieć, że mogą one znacznie nadszarpnąć Twój budżet. Dodatkowo ingerencja w układ hydrauliki domowej zwykle wiąże się z drobnymi pracami remontowymi w pomieszczeniach sąsiadujących. Jeśli więc masz zamiar zamieniać miejscami urządzenia sanitarne – pomyśl o równoczesnym odnowieniu kuchni lub przedpokoju.

2. Zadbaj o dobrą wentylację

Wentylacja w łazience to podstawa. Pomieszczenie to szczególnie narażone jest na wilgoć nie tylko ze względu na kąpiele, lecz także pranie, które często suszymy właśnie w łazience. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci rozwijającej się pleśni, warto zadbać o odpowiednią wentylację. Jeśli pozwala Ci na to projekt, wykuj w łazience okno – choćby niewielkie. W ten sposób dasz sobie możliwość wietrzenia pomieszczenia. W przypadku, gdy nie możesz posiadać dodatkowego okna, zawsze dbaj o czystość kratki wentylacyjnej!

3. Wybierz ponadczasowe płytki i armaturę

Masz w planie położenie różowych płytek, ponieważ to jest teraz w trendach? A może chcesz postawić na umywalkę w fikuśnym kształcie? Nęcą Cię nietypowo wyglądające krany? Zastanów się dwa rany, zanim podejmiesz decyzję o zakupie tego typu dodatków. Pamiętaj, że remont łazienki wykonuje się raz na kilka lat, dlatego jej uniwersalność to bardzo ważna cecha. To, co obecnie jest w modzie, za dwa lata może stać się obiektem kpin. O wiele lepiej więc postawić na ponadczasowe, klasyczne rozwiązania. Wybieraj więc łagodne barwy i opływowe kształty urządzeń sanitarnych. Dzięki temu zyskasz pewność, że nie zaczną one drażnić Cię swoim wyglądem już po kilku tygodniach.

4. Farba do łazienek zamiast płytek

Glazura to doskonałe rozwiązanie do łazienek. Problem pojawia się jednak wówczas, gdy nie możemy zdecydować się na jeden właściwy kolor. W momencie, gdy wahamy się pomiędzy soczystą zielenią a energetyczną pomarańczą, lepszym rozwiązaniem może okazać się użycie trwałej farby łazienkowej. Jest ona odporna na bakterie oraz pleśń i świetnie sprawdza się w wilgotnych wnętrzach. Jej niewątpliwą zaletą jest także możliwość zrobienia szybkiej metamorfozy – jeśli kolor ścian Ci się znudzi, możesz je przemalować w kilka godzin!

5. Korzystaj z dostępnej przestrzeni

W naszych łazienkach (ale też innych pomieszczeniach) jest mnóstwo przestrzeni, której nie umiemy odpowiednio wykorzystać. Remont łazienki to doskonały pretekst do tego, by wreszcie zająć się zagospodarowaniem wszelkich wnęk. Brakuje Ci miejsca na podstawowe środki higieny bądź papier toaletowy? Pomyśl o dodatkowych półkach łazienkowych lub zabuduj przestrzeń pod umywalką. W ten sposób zyskasz dodatkową przestrzeń na niezbędne przedmioty.

Jak widać, podczas remontu łazienki warto pamiętać o wielu, często nieoczywistych kwestiach. Jeśli planujesz odnawianie wnętrz w swoim domu, koniecznie skorzystaj z pomocy fachowców. W Warszawie i okolicach możesz uzyskać pomoc od firmy MARBUD, oferującej remonty oraz budowę domów jednorodzinnych. Już dziś zdecyduj się na remont łazienki i miej to już za sobą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj