Kotły centralnego ogrzewania to ważny element budynku w którym się znajdują. Odpowiednie ich ustawienie zapewnia nie tylko stały dostęp do ciepłej wody, ale generuje także oszczędności. Tech Sterowniki ułatwiają ustawienie kotła i załączanie go lub pompy ciepła w odpowiednim momencie.

Kotły centralnego ogrzewania i ich zastosowanie w budynkach

Każdy z nas lubi mieć ciepłą wodę w kranie i grzejnik który podniesie nieco temperaturę w pomieszczeniu. W budynkach typu domy jednorodzinne czy budynki przemysłowe, które są niepodpięte do miejskiej sieci ciepłowniczej, często spotykanym się rozwiązaniem jakim jest używanie kotłów centralnego ogrzewania. W połączeniu z tech sterownikami pozwalają mieć kocioł C.O., jak i poszczególne strefy budynku pod kontrolą.

Mają one proste zadanie: zapewnić użytkownikom dostęp do ciepłej wody, która może znajdować się w grzejnikach. Może to także dotyczyć wody użytkowej dostępnej w kranie.

Kotły można podzielić ze względu na rodzaj paliwa jakim są zasilane:

  • kotły na paliwa stałe,
  • kotły na paliwa ciekłe,
  • kotły na paliwa gazowe,
  • kotły elektryczne.

Bez względu na rodzaj kotła, tech sterowniki pozwalają na kontrolowanie go. Zadaniem takiego urządzenia jest sterowanie pompą obiegu wody centralnego ogrzewania, pompą ciepłej wody użytkowej oraz wentylatorem. To pozwala na osiągnięcie optymalnych parametrów, oczekiwanych przez użytkownika.

Tech Sterowniki – ciepło pod kontrolą

Rozwój technologii zapewnia nam wiele możliwości. Możliwości o których nie śniło się ludziom jeszcze 10 lat temu dzisiaj są codziennością. Dzisiaj ciepłem w naszym domu możemy zarządzać z poziomu jednego urządzenia. Sterowniki Tech w połączeniu z siłownikami termoelektrycznymi, czyli zautomatyzowanymi głowicami termostatycznymi, pozwalają w pełni zautomatyzować proces dbania o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach.

Co istotne, w zależności od zaawansowania danego urządzenia, możliwe jest nawet ustawienie danej temperatury na konkretną strefę, np. pomieszczenie.

Takie rozwiązanie sprawia, że tech sterowniki pozwalają na wygenerowanie oszczędności, ponieważ praca pomp jest uzależniona od zaprogramowania urządzenia pod wymagania i potrzeby użytkownika.

Takie rozwiązania możemy zastosować zarówno w naszych domach, jak również w budynkach przemysłowych czy usługowych. Wszystko uzależnione jest od wymagań, jakie stawia klient. Jedne systemy muszą być bardziej rozbudowane, inne z kolei mniej.

Ważne jest, byśmy wybierając sterownik, dobrali go odpowiednio. Jeżeli nie mamy takiej wiedzy, warto skonsultować się ze sklepem w którym planujemy dokonać zakupu i poprosić o odpowiednie dopasowanie elementów. W ten sposób zyskujemy spokój, że system będzie kompatybilny, a my będziemy mogli się cieszyć sprawnie zorganizowanym C.O. i CWU w naszym budynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj