Zakup nieruchomości to dobra inwestycja, stanowiąca doskonałe zabezpieczenie materialne. Swoją decyzję należy jednak przemyśleć, gdyż ceny lokali mieszkaniowych w naszym kraju są obecnie bardzo wysokie. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Finanse

Jeśli kupno mieszkania za gotówkę nie wchodzi w grę, należy przeanalizować własną zdolność kredytową. Dzięki temu będziemy w stanie ustalić, jakie mieszkanie możemy nabyć od dewelopera. Warto więc spotkać się z przedstawicielem banku lub pośrednikiem kredytowym. Wiele firm deweloperskich oferuje swoim klientom bezpłatną i kompleksową pomoc w załatwianiu formalności związanych z zawarciem umowy pożyczki hipotecznej. Warto z takiej pomocy skorzystać. Warunki zobowiązania dopasowywane są wówczas do indywidualnej sytuacji klienta oraz jego potrzeb. Jednym z pośredników tego typu jest Dom Development Kredyty. Szczegółowe informacje na temat świadczonej pomocy znaleźć można na stronie https://www.eurostyl.com.pl/ w zakładce „Kredyty”.

Nieruchomość

Po ustaleniu, jakim dokładnie budżetem na mieszkanie się dysponuje, należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego lokalu. Pod uwagę warto wziąć lokalizację nieruchomości, jej wielkość oraz standard. Osoby z większym kapitałem mogą rozważyć zakup apartamentu. W przypadku mniejszego budżetu warto natomiast poszukać lokalu o nieco niższym standardzie. Oferty mieszkaniowe znaleźć można na wielu portalach tematycznych lub bezpośrednio na stronach firm deweloperskich. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się również targi nieruchomości, gdzie w jednym miejscu spotykają się przedstawiciele wielu przedsiębiorstw budowlanych.

Deweloper

Przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania od dewelopera warto zorientować się, czy ma się do czynienia z poważnym inwestorem. Przydatne mogą okazać się opinie innych klientów, warto też sprawdzić wcześniejsze projekty realizowane przez dane przedsiębiorstwo. Klient ma ponadto prawo poprosić sprzedawcę nieruchomości o zaprezentowanie prospektu informacyjnego inwestycji. Przed zakupem lokalu należy także upewnić się, że przeciwko deweloperowi nie toczy się postępowanie egzekucyjne.

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego to dobra inwestycja na długie lata. Swoją decyzję warto jednak przemyśleć, by nie popełnić niepotrzebnych błędów. Przed podpisaniem umowy z deweloperem należy dobrze zapoznać się z wszelkimi ustaleniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj