Szybki, trwały i bardzo efektowny – manicure hybrydowy z impetem wszedł na rynek kosmetyczny i w ekspresowym tempie skradł serca wielu kobiet. Obecnie na jego temat krąży wiele zróżnicowanych opinii i często trudno zweryfikować, które z nich są prawdą. Jakie są najpopularniejsze fakty i mity o lakierach hybrydowych? Poznaj kilka powszechnych opinii i dowiedz się, czy warto im wierzyć.

Lakiery hybrydowe niszczą paznokcie – to mit!

Dobre lakiery hybrydowe nie powinny negatywnie wpływać na kondycję paznokci. Skąd więc opinia, że je niszczą? Może mieć ona wiele przyczyn. Należy zaznaczyć, że lakier hybrydowy powinien być odpowiednio nakładany i zdejmowany z paznokcia. Do złych praktyk, które mogą niszczyć płytkę, należy między innymi jej zbyt intensywne matowienie przed nałożeniem hybrydy. Pamiętaj też, że lakieru pod żadnym pozorem nie należy zdzierać z paznokcia – do jego usunięcia stosuje się specjalne płyny lub aceton.

Manicure hybrydowy z salonu jest lepszy niż ten wykonany w domu – to mit

Na jakość manicure’u wpływają dwie kwestie – umiejętności osoby, która go wykonuje i jakość stosowanych lakierów hybrydowych. Pamiętaj, że warto korzystać jedynie z produktów oferowanych przez marki, które cieszą się dobrymi opiniami – do takich można zaliczyć np. lakiery hybrydowe dostępne w sklepie Nails. Jeśli zrobisz manicure zgodnie z instrukcją producenta, to powinien być on równie trwały i efektowny jak ten wykonany w salonie kosmetycznym.

Lakiery hybrydowe mogą stosować wszyscy – to niestety mit

Choć używanie lakierów hybrydowych jest zasadniczo bezpieczne, to istnieją pewne przeciwskazania do ich stosowania. Tego typu manicure’u nie powinno się wykonywać na bardzo zniszczonej i cienkiej płytce. Co więcej, lakier hybrydowy, jak każdy kosmetyk, może uczulać. Jest to jednak kwestia, która zależy od konkretnych składników danego preparatu.

Lakier hybrydowy powinien dobrze trzymać się na każdych paznokciach – to mit

Trwałość manicure’u wykonanego lakierem hybrydowym zależy od wielu czynników. Można wymienić wśród nich między innymi jakość samego lakieru i jego odpowiednie nałożenie. Znaczenie ma też kondycja naturalnej płytki – ze zniszczonej manicure może zejść szybciej. Istotną kwestią są także codzienne nawyki i wykonywane obowiązki. Lakierom może nie służyć np. agresywna chemia do sprzątania, dlatego warto używać jej jedynie w rękawiczkach.

Lakier hybrydowy trzyma się do trzech-czterech tygodni – to fakt!

Trwałość to jedna z najważniejszych zalet lakierów hybrydowych. Umiejętnie wykonany manicure może trzymać się nawet do 28 dni. Co więcej, dobrej jakości lakiery są dosyć odporne na uszkodzenia, dlatego codzienne obowiązki zwykle nie stanowią dla nich dużego zagrożenia.

Wykonanie manicure’u hybrydowego jest trudne – to mit!

Zrobienie manicure’u za pomocą lakierów hybrydowych jest bardzo proste! W zasadzie można pokusić się o stwierdzenie, że jest to łatwiejsze niż w przypadku klasycznych lakierów do paznokci. Dlaczego? Hybrydy są łatwe w nakładaniu, a ewentualne zacieki można bardzo szybko usunąć. Co więcej, utwardzanie za pomocą specjalnej lampy sprawia, że po upływie kilkudziesięciu sekund paznokcie są suche i się nie rozmazują.

W stosowaniu lakieru hybrydowego należy robić przerwy – to mit

Jak już wspomnieliśmy, jeśli odpowiednio korzystasz z lakierów hybrydowych, to nie powinny one negatywnie wpływać na kondycję płytki. Jeżeli jednak zauważysz, że paznokcie zrobiły się słabsze, np. od matowienia płytki, to z pewnością warto dać im odpocząć.

Jak widzisz, wokół korzystania z lakierów hybrydowych narosło sporo rozmaitych mitów. Pamiętaj, że w przypadku tej metody stylizacji najważniejsze znaczenie mają dwie kwestie – wybór dobrej jakości lakierów i postępowanie zgodne z instrukcją ich stosowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj