Płatności internetowe z powodzeniem wykorzystywane są już od dłuższego czasu przez sklepy, które zdecydowały się na rozwój sprzedaży w kanale internetowym.

Przelew bankowy

Przelewy bankowe były pierwszą formą płatności, jaka została wprowadzona wraz z płatnościami wykonywanymi za zakupy w Internecie. Początki były trudne, ludzie musieli przekonać się do nowej formy płatności, co czasem nie było łatwe. Szczególnie gdy media nagłaśniały kwestie związane z problemami bezpieczeństwa i pomysłowością hakerów. Mimo początkowych problemów, banki stale podejmowały działania, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa, wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń, a płatności internetowe bardzo szybko stały się wygodną formą płatności, cenioną przez internautów.

Alternatywa dla przelewów

Technika nie stoi w miejscu, idzie naprzód, a wraz z nią także możliwości wykonywania płatności internetowych. Od dłuższego czasu dużą popularnością cieszą się także płatności kartą, które są zabezpieczane dodatkowo, a do ich realizacji należy wpisać odpowiednie dane z naszej karty. Wiele osób chwali sobie takie rozwiązanie i chętnie z niego korzysta. Dość dużą rewolucją było wprowadzenie płatności blik. To specyficzna forma, która powiązana jest z koniecznością instalacji aplikacji mobilnej, dedykowanej dla każdego banku. Korzystanie z takiej formy płatności jest dość wygodne, a także bezpieczne, gdyż wymaga potwierdzenia wykonania płatności bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Przelewy SMS

Coraz bardziej popularną metodą płatności są także przelewy wykorzystujące wiadomości SMS. Nie wymagają one logowania się do banku, przez co wiele osób chętnie z nich korzysta, postrzegając je jako szczególnie bezpieczne metody. Płatność smsem dzięki przelewy24 jest możliwa poprzez uruchomienie specjalnego numeru, tzw. SMS premium. Jest to usługa, która pośredniczy w realizacji płatności. Klient, płacąc za produkt wysyła wiadomość pod wyznaczony numer specjalny. Koszt takiego sms jest zwykle wyższy niż za standardową wiadomość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj