W czasie pandemii połowa społeczeństwa pracowała w domu, zdalnie, nie rozbierając piżamy, ewentualnie ubierała rozciągnięty dres. Choć „nie szata zdobi człowieka”, nic tak nie poprawia nastroju jak fajny, nowy, a do tego jeszcze modny „ciuch”. Teraz, szczególnie w lecie, możemy swobodnie udać się na zakupy, mając nadzieję, że nowa sukienka albo bluzka wpłynie na nasz dobry humor. Pełne zapału i ochoty (bo Panowie chyba wolą w tym czasie inny rodzaj rozrywki) szukamy w sklepach swojego stylu. Im więcej sklepów, tym większe rozczarowanie. Znowu rozmiar nie pasuje, a jak pasuje to nie ten kolor. A jak uda nam się coś kupić to okazuje się, że w przymierzalni w sklepie wyglądałyśmy lepiej, aż chciałoby się samej coś uszyć.

Nie trzeba być aż tak kreatywnym jak Coco Chanel, czy Karl Lagerfeld, żeby uszyć sobie coś ładnego. Można zacząć od zapisania się na kurs kroju i szycia dla początkujących organizowany przez firmę szkoleniową AS Edukacja w Katowicach.

Kto może się zapisać na kurs kroju i szycia?

Każdy, kto ma na to ochotę! Na kursie kroju i szycia każda Pani bądź Pan – a czemu nie? J, wielcy kreatorzy mody to również mężczyźni – nauczy się co ciekawego można zrobić z kawałka materiału. Kurs trwa 20 godzin dydaktycznych. To wystarczy, żeby po tym czasie igła i nitka już nas nie przerażały. A jak opanujemy obsługę maszyny do szycia- tworzenie własnych, naszych, oryginalnych ubrań to już tylko formalności i czysta przyjemność.

Na kursie organizowanym w kameralnej grupie dwu lub czteroosobowej pod okiem cierpliwej Prowadzącej, zawodowej krawcowej, nauczymy się podstawowych ściegów do szycia, przyszycie guzika nie będzie nas przerastało, przekonamy się, iż wszycie nowego zamka do naszych ulubionych spodni, które już spisaliśmy na straty to łatwizna. Na kursie będziemy uczyły się jak stworzyć wykrój nowej sukienki albo bluzki. A może przerobić stare jeansy na torebkę? Dla pomysłowej głowy to pestka. Po kursie nasza wyobraźnia już nas nie będzie się ograniczać. Będziemy potrafiły uszyć „coś fajnego” dla koleżanki na urodziny , załatać dziury w spodniach naszych dzieci, lub po prostu skrócić za długie firanki. Na zakończenie szkolenia otrzymany zaświadczenie na druku MEN oraz certyfikat na druku AS Edukacja.

Szycie to kiedyś bardzo powszechna umiejętność, dzisiaj nieco zapomniana. Dlatego nie zwlekaj i już dzisiaj spróbuj swoich sił zapisując się na kurs kroju i szycia. Rozwijaj swoją kreatywność, wyrażaj siebie poprzez ubiór, bądź oryginalna, kolorowa i szczęśliwa! Może przygoda z nauką szycia przerodzi się w pasję, będzie naszym sposobem na nudę, albo sposobem na życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj