Rolety zewnętrzne – jakie możliwości mamy do wyboru?

Rolety zewnętrzne - jakie możliwości mamy do wyboru?

Coraz częściej wykorzystuje się rolety zewnętrzne jako dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe. Prawda jest jednak taka, że nie jest to ich najważniejsza pozytywna cecha, chyba, że zdecydujemy się na rolety zewnętrzne najwyższej klasy, czyli RC6, które są trudniejsze do sforsowania, jednak niewielu producentów ma je w swojej ofercie. Zatem największą zaletą rolet zewnętrznych pozostaje ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem, a także zwiększenie termoizolacji budynku, co jest dobrym rozwiązaniem w przypadku termomodernizacji. Ponadto rolety zastosowane od zewnątrz stanowią dodatkową ochronę przed hałasem, co jest istotne w przypadku lokalizacji budynku blisko drogi.

Jakie możliwości są jeśli chodzi o montaż rolet?

Rolety różnią się między sobą ze względu na sposób montażu. Jeśli budynek jest już wykończony i otynkowany to pozostaje zastosowanie rolet elewacyjnych. W tym przypadku kaseta rolety jest dosyć widoczna, co może z czasem powodować osadzanie się brudu na elewacji. Jest to z pewnością jednak dobry sposób na zmniejszenie ilości ciepła, które ucieka od strony okien. Ubytek ciepła może wynosić nawet 25%, stąd bardzo ważna jest każda izolacja budynku. Rolety mogą być również naokienne, montowane są do górnej ramy okna, a prowadnice do bocznych profili. Przy takim montażu pancerz rolety może znajdować się bezpośrednio przy szybie lub być od niej nieco oddalony. Druga opcja jest korzystniejsza ze względu na lepsze niwelowanie ubytku ciepła. Z kolei w przypadku montażu nadstawnego konieczne jest wykonanie go razem z montażem okna. Roletą mocowana jest pomiędzy ościeżem, a górny fragmentem ramy okiennej. Oczywiście można, a nawet trzeba taki montaż zaplanować na etapie projektowania domu, aby otwory okienne były odpowiednio duże, by nad oknem zmieściła się kaseta z roletą. Jest jeszcze jedna opcja montażu, która również powinna być zaplanowana na etapie projektowania, a mianowicie montaż podtynkowy. Kaseta nie jest tu widoczna na elewacji, a prowadnica ukryta we wnęce. Natomiast jeśli chce się całkowicie ukryć kasetę należy wybrać roletę do montażu nadporożowego.

Cennik rolet – jakie czynniki wpływają na cenę?

Poza wymiarem rolety zewnętrznej na jej cenę ma wpływ rodzaj mechanizmu opuszczania pancerza. Może być on ręczny lub automatyczny, sterowany za pomocą pilota. Jeszcze bardziej zaawansowanym mechanizmem jest włączenie rolet w system inteligentnego domu, gdzie można ustawić automatyczne spuszczanie rolet o określonych porach, podobnie, jak ich podnoszenie. Na cenę rolet wpływ ma również dodatkowe cechy rolety, które utrudniają jej sforsowanie od zewnątrz. Może być to wzmocnienie pancerza, jak również kurtyny, a także prowadnic. Dodatkowo może występować również zabezpieczenie przed podniesieniem kurtyny rolet od zewnątrz. W zależności od tego czy rolety chcemy dopasować do już wykończonego budynku czy też takiego w stanie surowym, możemy zdecydować się na kilka rodzajów montażu również on wpływa na całkowitą cenę.

Sprawdź ile będzie kosztowała Twoja roleta zewnętrzna: konfigurator.roletyalu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj