Płynne membrany dachowe należą bez wątpienia do najchętniej wybieranych sposobów na wykończenie dachów, zarówno w budynkach publicznych, jak i domach jednorodzinnych. Sekret ich powodzenia tkwi nie tyle w skutecznej reklamie, co w szeregu zalet, którymi może się poszczycić ten wyjątkowy produkt. Na czym konkretnie polega działanie hydronylonu?

Hydronylon – w jaki sposób zabezpiecza?

Ten niepozorna, bezbarwna zawiesina po zastygnięciu na powierzchni dachu zmienia się w powierzchnię, której nie są w stanie naruszyć nawet gwałtowne zjawiska pogodowe, a rdza nie zagrzeje na niej miejsca. Dlaczego hydronylon działa tak skutecznie? By to zrozumieć, warto podkreślić, że ze względu na swój skład chemiczny płynna membrana dachowa jest tworzywem całkowicie obojętnym, czyli niereaktywnym.

Jednocześnie zachowuje ono na tyle właściwej mu elastyczności, że powtarzalne uderzenia deszczu czy gradu nie pozostawią na nim śladu. To samo tyczy się wpływu słońca, wilgoci czy obecnych w miejskim powietrzu zanieczyszczeń. Nietrudno zatem zauważyć, że za imponujące możliwości hydronylonu odpowiada przede wszystkim jego zdolność do całkowitego, szczelnego pokrywania wielu różnych powierzchni. Materiał, na którym użyty został hydronylon, zostaje zatem wyłączony spod wpływu otoczenia, dzięki czemu jego wygląd i stan techniczny pozostają bez zmian.

Czy hydronylon sprawdza się wszędzie?

Producenci płynnej membrany dachowej zapewniają na ogół, że oferowany przez nich hydronylon nadaje się do powlekania szerokiego spektrum materiałów dachowych. Czy to możliwe, by jeden typ powłoki był odpowiedni i dla dachów metalowych, i dla budynków pokrytych gontem, papą czy innymi rodzajami pokryć? Z pewnością nie każdy produkt jest w stanie spełnić te wymagania, jednak hydronylon wychodzi z tej konkurencji zwycięsko.

Jednak by proces jego kładzenia przebiegał bez zakłóceń, konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Sytuacje, w których pojawiają się problemy z trwałością hydronylonu, mają związek najczęściej z nieprawidłowym procesem jego aplikacji, którego konsekwencji mogą uwidocznić się w kolejnych latach w postaci odprysków czy rys. Aby tego uniknąć, najlepiej będzie powierzyć zabezpieczenie budynku hydronylonem zespołowi specjalistów.

artykuł powstał we współpracy z proof-tech.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj