Obecność altany ogrodowej w pobliżu naszej posesji to znakomita okazja do chwili relaksu po intensywnym dniu. To też znakomite miejsce do spędzania czasu z rodziną i znajomymi. Jednak nie zawsze spędzanie czasu w altance jest przyjemne. Z pomocą mogą jednak przyjść odpowiednie rolety do altanki. Zobacz, co możesz dzięki nim zyskać.

Akcesoria do altany ogrodowej mogą być przynieść zarówno estetyczne, jak i praktyczne korzyści. Rolety zewnętrzne zadbają o bezpieczeństwo, a nieduże rolety foliowe mogą okazać się sposobem na wolność od uprzykrzających życie insektów. Poznaj walory poszczególnych rolet na altany ogrodowe i wybierz model skrojony do twoich potrzeb.

Dodatki do altany ogrodowej – rolety rzymskie i foliowe

Zacznijmy od prostszych i tańszych rolet foliowych. Ich zadanie to przede wszystkim odizolowanie osób przebywających w altanie od uciążliwości otoczenia. Zapewne każdy z nas pamięta niejeden miły, letni wieczór, przerwany bezpardonowo przez nalot komarów lub innych insektów. Kiedy owady dostaną się do wnętrza altany, ich obecność może być wyjątkowo uciążliwa. Roleta pozwala odgrodzić się od niechcianych gości, a ponieważ większość tego typu produktów wykonana jest ze zmywalnych tkanin poliestrowych, utrzymanie rolety w czystości również nie jest trudnym zadaniem. Całość jest zatem estetyczna i praktyczna.

Nie zapominajmy też o pogodzie. Czas spędzany w altanie ogrodowej przypada zazwyczaj na ciepłe miesiące letnie. Kiedy jednak przychodzi jesień, zimne meble ogrodowe nie zachęcają do tego, żeby zasiąść na nich z książką. Roleta sprawia jednak, że altana ogrodowa jest dodatkowo chroniona. Zwłaszcza foliowe zabezpieczenie skutecznie chroni przed deszczem. Dzięki temu nie tylko możemy milej spędzić czas wewnątrz, ale też przy zacinającym deszczu czy w przypadku zamieci śnieżnej, wszystko co znajduje się pod altaną jest lepiej chronione. Więcej porad znajdziesz na stronie domowniczy.pl.

Altany ogrodowe niczym bramy garażowe

Niestety cienkie modele rzymskie czy też foliowe, nie chronią przed promieniami słonecznymi. Latem promienie słoneczne bywają wyjątkowo uciążliwe, a często nawet dach altany nie chroni przed nimi należycie. Dlatego w takim wypadku warto wybrać zewnętrzne rolety, które składają się z lameli i działają podobnie jak zewnętrzne rolety domowe. Przy ich pomocy jesteśmy w stanie skutecznie osłonić się przed upałem, wciąż jednak spędzając czas na świeżym powietrzu. Rolety do altany ogrodowej tego typu to również znakomite zabezpieczenie przed ewentualną kradzieżą. Są one wyjątkowo trwałe, dzięki czemu są praktycznym rozwiązaniem, jeśli pod altaną przechowujemy narzędzia lub meble. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj