Makijaż permanentny to dobre rozwiązanie dla kobiet, które nie mają czasu na codzienne wykonywanie makijażu lub tego po prostu nie lubią. W ten sposób można dyskretnie podkreślić swoje brwi czy nadać ustom ładny kształt i kolor. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę bezpiecznego dla zdrowia pigmentu. Jak długo utrzymują się efekty?

Czy makijaż permanentny brwi jest trwały?

Wiele kobiet decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego brwi. To świetna propozycja dla kobiet, które regularnie uprawiają sport, a chcą prezentować się nienagannie każdego dnia. Zabieg często wykonują również panie, których brwi nie prezentują się zbyt dobrze np. na skutek przebytych chorób. 

Brwi permanentne zachowują kolor i kształt zazwyczaj przez około 2 lata. Jednak na ogół po jakimś czasie zaleca się uzupełnienie barwnika w ramach tzw. wizyty korygującej. Trwałość makijażu permanentnego zależy w dużej mierze od wybranej techniki działania i zastosowanych składników. Spore znaczenie mają poza tym indywidualne predyspozycje i odpowiednia pielęgnacja skóry. Pigment może szybciej blaknąć u osób, które często korzystają z solarium lub stosują kosmetyki o właściwościach złuszczających. 

Więcej ciekawych informacji na temat zabiegu makijażu permanentnego brwi znaleźć można na blogu sklepu internetowego quantumpmu.com

Trwałość makijażu permanentnego ust

Makijaż permanentny wykonywany jest nie tylko w obrębie brwi, ale i ust. Rozwiązanie to ma sporo zalet, ale nie można jednocześnie zapominać o konieczności odpowiedniej pielęgnacji. Makijaż permanentny ust utrzymuje się również przez około 2-3 lata. Sporo zależy od zastosowanych pigmentów oraz od wspomnianej już pielęgnacji. 

Przez kilka dni po zabiegu trzeba unikać gorących posiłków oraz ostrych przypraw. Napoje powinno się pić przez słomkę. Poza tym usta należy natłuszczać przy pomocy łagodnych maści i przemywać samą wodą. Lepiej zrezygnować z wizyt w solarium czy na basenie. Co rok dobrze jest też odświeżyć efekt makijażu permanentnego. 

Czy makijaż permanentny jest stały?

Nazwa bywa w tym przypadku nieco myląca. Makijaż permanentny nie jest bowiem wykonywany raz na całe życie. Efekty utrzymują się zazwyczaj około 2 lat, co ma swoje zalety. Przede wszystkim zmienia się moda i gusta człowieka. To, co jest obecnie hitem, za jakiś czas może być uznawane za kiczowate. Mimo to zabieg ten powinna zawsze wykonywać osoba, która się w tym specjalizuje i ma odpowiednie doświadczenie. Pozwoli to uniknąć rozczarowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj