Ostrzenie noży introligatorskich to standardowy zabieg z którym musi się liczyć każda firma wykorzystująca taki sprzęt w swoim procesie produkcyjnym. Prócz samego ostrzenia, które powinno być wykonywane przez specjalistów, ważne jest by kupować noże zrobione z odpowiednio wysokojakościowej stali. Takie połączenie zapewnia nie tylko wydłużenie czasu użytkowania bez potrzeby ostrzenia, ale także małe ubytki przy procesie przywracania ostrości nożowi.

Ostrzenie noży introligatorskich – kiedy należy oddać nóż na serwis

Podobnie jak w przypadku serwisowania różnych przedmiotów których używamy, skorzystanie z usługi ostrzenia noży introligatorskich powinno nastąpić niezwłocznie po zauważeniu, że ostrze nie tnie jak powinno.

MIX-GRAF na swojej stronie podaje, po czym można poznać konkretną usterkę związaną z nożem.

Kiedy zauważalne jest nierówne cięcie, może to oznaczać, że geometria noża została zaburzona. Wymagane jest wtedy równanie płaszczyzny i ostrzenie noża, by wrócił do pierwotnych właściwości.

Rysy i smugi pojawiające się na powierzchni ciętej, mogą dawać sygnał, że doszło do powstania szczerb w ostrzu. W tym wypadku należy usunąć szczerby, po czym naostrzyć nóż.

Krzywy nóż może doprowadzić do odkształcenia cięcia, co możliwe jest do naprawy poprzez prostowanie i ostrzenie noża.

Nierówne cięcie może z kolei występować z dwóch powodów: za krótkiej wkładki lub krzywej krawędzi tnącej. W pierwszym przypadku należy dokonać wymiany wkładki, z kolei w drugim należy wyrównać płaszczyznę i wykonać ostrzenie.

Do takiego serwisu potrzebne są odpowiednie maszyny i narzędzia. Nie można tu pominąć równie ważnego czynnika – ludzkiego. Połączenie odpowiedniego sprzętu wraz z wykwalifikowanymi pracownikami z doświadczeniem, pozwala uzyskać wysoką jakość usługi serwisowej.

Tym samym wybierając serwis, pamiętaj aby skorzystać z tego, który transparentnie poinformuje Cię o tym, co będzie należało zrobić oraz posiada odpowiednie zasoby do zrealizowania wysokojakościowej usługi.

Zabezpieczenie ostrza

Ostrzenie noży introligatorskich to nie jedyne działanie jakiego powinna podjąć się firma, w trosce o utrzymanie noży w jak najlepszej kondycji. Warto również pomyśleć o osłonach magnetycznych na noże.

Pozwoli to na zabezpieczenie krawędzi tnącej ostrza nie tylko przy przechowywaniu, by nie straciło swoich właściwości, ale także umożliwi ochronę pracownika, który przy danym nożu pracuje.

Zarówno usługę ostrzenia noży introligatorskich jak i osłony magnetyczne na ostrze, można znaleźć w ofercie firmy MIX-GRAF.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj