Niektóre produkty spożywcze są szczególnie narażone na zepsucie. Wymagają one więc zastosowania specjalnych opakowań, które będą dla nich jeszcze dodatkowym zabezpieczeniem. Często przepisy jasno określają, jak dana żywność musi być zapakowana. Folie barierowe często wykorzystuje się przede wszystkim do pakowania jedzenia, ponieważ posiadają bardzo wiele cech, które pozwalają dłużej przechowywać żywność we właściwym stanie. Takie folie są zrobione z różnych materiałów o różnej grubości, lecz w przemyśle spożywczym wykorzystuje się zazwyczaj folie PA/PE.

Jakie są zalety folii barierowych?

Folie barierowe posiadają kilka zalet, które pozwolą na bezpieczne przechowywanie żywności. Materiał cechuje bardzo wysoka termoformowalność i zgrzewalność. Pozwala to dowolnie formować kształty i rozmiary folii, która idealnie będzie przylegać do opakowania. Co więcej, folia posiada bardzo dobrą barierowość, dzięki czemu nie będzie przepuszczać żadnych niechcianych cząsteczek powietrza lub pary wodnej do jedzenia. Materiał ma także bardzo wysoką przezroczystość.

Folię barierową można zastosować nie tylko w przemyśle spożywczym, ale głównie jednak stosuje się ten materiał jako:

Jakie są możliwości zastosowania folii barierowych?

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Supravis, która zajmuje się produkcją barierowych i wysokobarierowych opakowań: Folie barierowe mają bardzo szerokie możliwości zastosowania. Oprócz branży spożywczej można je wykorzystać także w przemyśle chemicznym lub elektronicznym. Największe znaczenie mają jednak w pakowaniu żywności. Dzięki swojej grubości i gęstości, żywność nie będzie narażona na zewnętrzne czynniki, takie jak przenikające cząsteczki, które dostają się do opakowania.

Dzięki bardzo dobrej ochronie produkty spożywcze mogą być transportowane i przechowywane w mniej sterylnych warunkach. Co więcej, dzięki niewielkiej cenie i dowolności w formowaniu może być wykorzystana do dowolnego kształtu opakowania produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj