Vany to duże samochody przeznaczone do transportu towarów oraz ludzi. Coraz więcej polskich wypożyczalni zapewnia swoim możliwość wynajmu takich pojazdów – z oferty mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Czy prawo jazdy kategorii B jest wystarczające do kierowania większym samochodem? W jakich sytuacjach warto zdecydować się na wypożyczenie vana?

Propozycja dla biznesu

Nie każdy ma wystarczające fundusze na zakup floty samochodowej. To na przykład początkujący przewoźnicy, którzy nie mają jeszcze pewności, czy zdobędą odpowiednią liczbę klientów, a więc czy rozkręcany przez nich biznes będzie miał w ogóle rację bytu. Zamiast kupować samochód, najpierw lepiej zdecyduj się na jego wynajem. Jeśli okaże się, że są chętni na Twoje usługi, wtedy możesz zdecydować się na pozyskanie auta na stałe. W przypadku niepowodzenia, co się niestety zdarza, wystarczy, że oddasz pojazd do wypożyczalni.

Wakacyjny wyjazd w gronie rodziny lub przyjaciół

Wybierając się na wakacje większą grupą, z gromadką dzieci lub w gronie przyjaciół, będziesz potrzebować sporo miejsca – zarówno dla pasażerów, jak i na bagaże. Zamiast próbować zmieścić wszystko do dwóch samochodów osobowych i płacić dwa razy więcej za paliwo, dobrym rozwiązaniem będzie wynajem vana. Bez problemu zmieścisz w nim wszystko: torby, plecaki, prowiant czy różnego rodzaju akcesoria. Podróż takim autem będzie znacznie przyjemniejsza niż zwykłym samochodem osobowym czy komunikacją zbiorową.

Przeprowadzka

Przeprowadzka wiąże się z koniecznością transportu wielu rzeczy z miejsca na miejsce. Możesz w tym celu zatrudnić firmę przeprowadzkową, ale możesz też samodzielnie przewieźć meble i inne przedmioty z wykorzystaniem wynajętego samochodu. Nie będzie to tak wygodna, ale z pewnością znacznie tańsza opcja, zwłaszcza jeśli trzeba będzie wykonać wiele kursów. Mając prawo jazdy kategorii B, możesz kierować samochodami o masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, a więc także i wieloma autami typu van.

Duże zakupy

Od czasu do czasu możesz mieć potrzebę dokonania większych zakupów. Jeśli nie masz własnego samochodu lub Twoje auto jest za małe, by pomieścić wszystkie rzeczy, pomocą służy wypożyczalnia oferująca większe pojazdy. Jedną z nich jest ABACUS CAR RENTAL. To ogólnopolska wypożyczalnia, która posiada 14 oddziałów regionalnych oraz ponad 40 punktów wydań znajdujących się na terenie całego kraju. Wynajmiesz w niej vana o różnej wielkości, w tym takie modele jak Opel Vivaro, Peugeot Expert czy Citroën Jumpy.

Na co warto zwrócić uwagę przy wynajmie vana?

Decydując się na wypożyczenie vana, zastanów się, jak duży samochód jest Ci naprawdę niezbędny. Jeśli nie potrzebujesz aż tak dużej przestrzeni, lepiej będzie zdecydować się na mniejsze, a więc tańsze w wynajmie auto. Sprawdź także, czy dana wypożyczalnia nie stosuje obostrzeń przy wynajmie samochodów typu van, wymagając na przykład określonego wieku czy stażu za kółkiem. Jeśli nie miałeś do tej pory okazji kierować większym autem, pamiętaj, że prowadzisz pojazd nie tylko dłuższy i szerszy niż zazwyczaj, ale także wyższy. Załadowany van będzie też mniej zwrotny niż typowy samochód osobowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj