Ile kosztuje wynajem dźwigu? Jakie są koszty dźwigów w Warszawie? To najczęściej zadawane pytania firmom, które oferują usługi dźwigowe i wynajem dźwigów. Czy wiesz od czego zależy cennik usług dźwigowych? W jaki sposób firmy wyceniają wynajem dźwigu dla swojego klienta? W dzisiejszym artykule postaramy się odrobinę przybliżyć tę tematykę. Zachęcamy do lektury.

Cennik usług dźwigowych – dlaczego nie znajdziesz go na stronie internetowej?

Bardzo często firmy, które oferują usługi dźwigowe i wynajem dźwigów spotykają się z pytaniami o to dlaczego cennik nie jest dostępny na stronie internetowej. Klient zainteresowany współpracą szuka informacji o cenach na firmowej stronie www, przeszukuje wszystkie zakładki, zapoznaje się z ofertą – wie już wszystko: jakimi maszynami firma dysponuje, jakie usługi oferuje czy w jakich lokalizacjach pracuje. Nie wie jednak ile kosztuje wynajem dźwigu. Często budzi to frustrację i zdezorientowanie. Zapytaliśmy właścicieli firmy Podnosimy.pl z Warszawy dlaczego na ich stronie internetowej nie znajdziemy cennika usług. Kwestia wygląda następująco: wynajmu dźwigów nie można porównać np. do wynajmu mieszkania na doby czy do usługi prania płaszcza, gdzie ceny są z góry ustalone. Pojęcie „wynajem dźwigu” czy „usługi dźwigowe” kryje w sobie naprawdę rozległą tematykę i szeroki zakres prac. Ciężko więc oszacować koszty wynajęcia dźwigu, gdy zlecenia różnią się między sobą i każdy zleceniodawca może przyjść do firmy z zupełnie innym problemem do rozwiązania za pomocą dźwigu.

Właściciele firm nie chcą szacować kosztów i publikować na stronach internetowych cenników „z powietrza”, ponieważ później zleceniodawca może mieć zastrzeżenia co do faktycznego kosztorysu.

W jaki sposób firmy od dźwigów ustalają swój cennik usług dźwigowych?

Co wpływa na koszt wynajmu dźwigów?

Czynników, które wpływają na to ile kosztuje dźwig w Warszawie i okolicach, można wymienić kilka. Przede wszystkim firmy wynajmujące dźwigi biorą pod uwagę to jaki rodzaj, model, o jakich parametrach (udźwig, długość wysięgnika) będzie potrzebny do wykonania danego zadania. Bardzo ważne jest to z jakim ładunkiem (rodzaj, nietypowe kształty, wymiary, waga, wartość) dźwig będzie musiał sobie poradzić. Wartość ładunku nie jest sprawą oczywistą, jak się okazuje. Jeśli dźwig ma za zadanie przenieść silnik samolotowy, który warty jest kilka milionów złotych, cena takich usług będzie wyższa, niż w przypadku, gdy zadaniem dźwigu będzie transport palety worków cementu na dach budynku.

Warto pamiętać o takim czynniku jak lokalizacja realizowanych usług. Jeżeli dźwig będzie musiał dojechać na miejsce prac znacznie oddalone od bazy, do kosztów wynajmu trzeba będzie doliczyć koszty dojazdu maszyny i jej operatora. Tutaj można dodać również, że czas, na jaki dźwig zostaje wynajęty, ma bardzo duże znaczenie. Im dłuższy czas realizacji zlecenia (bywa, że dźwigi są wynajmowane nawet na kilka tygodni), tym większe koszty.

Aby precyzyjnie oszacować koszt usług dźwigowych i odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje wynajem dźwigu – najlepiej skontaktować się z firmą oferującą dźwigi. Po przedstawieniu szczegółowych informacji, dyspozytor będzie mógł przygotować kosztorys i przedstawić indywidualny cennik usług dźwigowych. Oczywiście zwykle możliwe są negocjacje cen, zwłaszcza gdy klient wynajmuje maszynę na dłuższy czas lub koszysta również z innych pojazdów dostępnych w firmie, np. podnośników kosztowych czy ładowarek teleskopowych.

Więcej informacji na stronie https://www.podnosimy.pl/news/cennik-uslug-dzwigowych/

1 KOMENTARZ

  1. To prawda, ciężko jest oszacować koszty wynajmu dźwigów, dlatego każdy powinien się liczyć z indywidualną wyceną, zależną od wielu zmiennych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj