Plastyka brzucha, pomimo dużej inwazyjności, uznawana jest za jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej. Nic dziwnego, bowiem przynosi ona spektakularne efekty, poprawiając wygląd zewnętrzny i pozwalając odbudować poczucie własnej wartości. Pomimo wciąż rosnącej popularności, operacja plastyczna brzucha nadal rodzi wiele pytań. Odpowiadamy więc na te najczęściej zadawane, by nieco przybliżyć przebieg ingerencji oraz jej rezultaty.

1. Kiedy warto rozważyć operację plastyczną brzucha?

Plastyka brzucha to zabieg, na który najczęściej decydują się kobiety po urodzeniu dzieci. Nic w tym dziwnego, bowiem w czasie ciąży powłoki brzuszne ulegają znacznemu rozciągnięciu, a powrót do wyglądu sprzed tego okresu nie zawsze jest możliwy w pełni naturalną drogą. Po przejściu na stronę https://derm-estetyka.pl/operacja-plastyczna-brzucha.html/ dowiesz się nieco więcej o możliwościach, jakie stwarza plastyka brzucha po ciąży. Takiej ingerencji chirurgicznej coraz częściej poddają się również osoby, które utraciły sporą ilość zbędnych kilogramów w stosunkowo krótkim czasie, co w konsekwencji spowodowało rozciągnięcie fałdów skórnych w tym obszarze ciała.

2. Jak przebiega plastyka brzucha?

Operację plastyczną brzucha rozpoczyna wykonanie nacięcia w jego dolnej części, co pozwala na usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu, zgromadzonego w tym obszarze. W trakcie ingerencji chirurgicznej pępek zostaje również przesunięty w nowe miejsce, a mięśnie proste brzucha są korygowane tak, by uzyskać efekt podkreślonej talii. Całość kończy natomiast naciągnięcie skóry i założenie szwów.

3. Jak przygotować się do operacji plastycznej brzucha?

Kwalifikacja do plastyki brzucha odbywa się w trakcie specjalistycznej konsultacji. Lekarz prowadzący zleca wówczas badania, pozwalające na ocenę ogólnego stanu zdrowia pacjenta. To przede wszystkim morfologia i grupy krwi, ale również TSH, Anty-HBS, Anty-HCV, INR, APTT czy poziom cukru we krwi. Do podstawowych badań, wykonywanych przed zabiegiem abdominoplastyki, należą również mocznik, kreatynina, elektrolity oraz rentgen klatki piersiowej.

4. Czym różni się abdominoplastyka od miniabdominoplastyki?

Operacja plastyczna brzucha sprowadza się do usunięcia nadmiaru tkanek, zlokalizowanych w tym obszarze ciała. Bardzo często połączona jest ona również z odessaniem tkanki tłuszczowej. Zabieg ten jest uznawany za rozległy i inwazyjny. Nieco inaczej wygląda miniabdominoplastyka. W tym przypadku bowiem:

  • cięcie wykonywane jest nad linią włosów łonowych i jest znacznie mniejsze,
  • pępek nie jest oddzielany i przesuwany w inne miejsce,
  • ingerencja dotyczy wyłącznie dolnej części brzucha.

Taką operację plastyczną zaleca się osobom, u których problem z wiotką skórą pojawia się jedynie w niżej położonych partiach ciała.

Co powinniśmy wiedzieć o operacji plastyki brzucha przed zapisaniem się na zabieg?

5. Plastyka brzucha czy liposukcja – czym różnią się od siebie wymienione zabiegi?

Plastyka brzucha to zabieg poważniejszy i wymagający więcej pracy niż liposukcja. W pierwszym przypadku usuwany jest bowiem nadmiar skóry, przy jednoczesnej korekcie napięcia mięśni. Liposukcja sprowadza się z kolei do odessania tłuszczu, czego rezultatem będzie zmniejszenie objętości ciała. Oba zabiegi różnią się również czasem rekonwalescencji. Operacja plastyczna brzucha wymaga bowiem dłuższych wyrzeczeń i troski o powstałe w trakcie ingerencji blizny. Powrót do pełnej sprawności po liposukcji następuje z kolei szybciej i jest znacznie łatwiejszy.

6. W jakim znieczuleniu wykonywana jest plastyka brzucha?

Operacja plastyczna brzucha wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Taka ingerencja chirurgiczna trwa na ogół od 3 do 5 godzin, a pacjent musi pozostać pod opieką lekarską jeszcze przez kolejne 2 dni.

7. Jak przebiega rekonwalescencja po operacji plastycznej brzucha?

Kluczowe dla okresu rekonwalescencji będą pierwsze dni po plastyce brzucha. W tym czasie pacjent potrzebuje pomocy przy wykonywaniu codziennych czynności, unikając tym samym:

  • wysiłku fizycznego,
  • nagłych ruchów,
  • ciężkich podnoszeń, mogących doprowadzić do rozerwania szwów.

Prawidłowo przebiegający proces zdrowienia warunkuje również noszenie specjalnego pasa uciskowego. Stopniowe wprowadzanie aktywności fizycznej przeprowadzane jest pod ścisłą kontrolą lekarza, a pełen powrót do zdrowia i sprawności następuje na ogół po upływie ok. 8 tygodni.

8. Czy operacja plastyczna brzucha uniemożliwia zajście w ciążę?

Plastyka brzucha nie wpływa na możliwości zajścia w ciążę. Taki zabieg zaleca się jednak kobietom, które nie planują już więcej dzieci. Jest to uwarunkowane przede wszystkim ryzykiem zaprzepaszczenia efektów ingerencji chirurgicznej, na skutek ponownego rozciągania się powłok brzusznych.

9. O których przeciwwskazaniach do abdominoplastyki warto wiedzieć?

Jak już zostało podkreślone, plastyka brzucha jest zabiegiem rozległym i inwazyjnym. Dlatego też przeciwwskazania będą w tym przypadku niezwykle istotną kwestią. Wśród tych najważniejszych wymienia się:

  • choroby układu krążenia,
  • choroby metaboliczne,
  • nieleczone infekcje,
  • ciążę i karmienie piersią,
  • zaburzenia psychiczne.

Do zabiegu nie zostaną zakwalifikowane również osoby, borykające się z powikłaniami po poprzednich ingerencjach chirurgicznych w tym obszarze ciała.

10. Czy efekty plastyki brzucha są trwałe?

Operacja plastyczna brzucha daje długotrwałe efekty. Warunkiem ich utrzymania się będzie jednak zdrowy styl życia oraz troska o utrzymanie stabilnej wagi.

Plastyka brzucha w Gdyni – w której klinice medycyny estetycznej przeprowadzić zabieg?

Operacja plastyczna brzucha to zabieg, wymagający wiedzy i doświadczenia lekarza prowadzącego. W trosce o swoje zdrowie warto więc wybrać klinikę, mogącą poszczycić się dużym zaufaniem pacjentów oraz wysoką jakością wykonywanych zabiegów. Takim miejscem będzie z pewnością klinika Derm Estetyka, mieszcząca się przy ul. Stefana Batorego 7/35 w Gdyni. Wszystkie osoby, zainteresowane poprawą wyglądu swojego brzucha, zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 500 430 484 i umówienia się na specjalistyczną konsultację lekarską. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj