Chyba wszyscy świadomi są tego jak delikatne i wymagające są młode organizmy. Nie tylko ludzkie, ale także te czworonożne. Obroża nie zawsze wydaje się odpowiednia dla psiego maleństwa. Od dawna popularne są zastępujące ją szelki dla psa. Nie każdy jednak ich model będzie odpowiedni właśnie dla szczenięcia. Zanim dokonamy zakupu powinniśmy wiedzieć jak dobrać szelki dla psa – również tego bardzo jeszcze młodego.

Zamiast obroży szelki – jak do tego podejść?

Solidne, stabilne szelki zastąpią przede wszystkim obroże u psów ruchliwych i aktywnych, które przynajmniej przez pewien czas podczas spacerów muszą pozostawać na smyczy. Szczeniaki naturalnie są wyjątkowo rozbrykane, dlatego właśnie szelki a nie obroża są dla nich szczególnie wskazane. Przed kupnem szelek psa wystarczy zmierzyć: wokół szyi oraz wokół klatki piersiowej.

Szelki dla szczeniąt – na co zwrócić uwagę

Szczególnie podczas dobierania szelek dla szczeniąt pamiętać należy, że są one znacznie bardziej kruchymi i delikatnymi istotami, niż dorosłe psy. Dlatego dobrze dobrane szelki dla psich maluchów powinny być zarazem mocne i wytrzymałe, ale i odpowiednio łagodnie obchodzące się ze szczenięcym ciałem. Ważny jest przede wszystkim fakt, że szczeniaki nieustannie zmieniają wagę oraz rozmiary swojego ciała.

Najbardziej komfortowe szelki bezuciskowe dla szczeniaka – prawdziwa miłość i troska

Biorąc pod uwagę powyższe cechy takich młodych osobników naturalnym wyborem wydają się zatem szelki bezuciskowe. Takie, które kojarzą się z delikatnością i czułością. Na przykład szelki z szerokiej gamy Truelove. Występują w wielu kolorach: zarówno w tych klasycznych, w bardzo żywych barwach, a nawet w ich wersjach neonowych. Te szelki wykonane są oczywiście z wysoce wytrzymałych materiałów. Dopasowanie konkretnego ich modelu do konkretnego szczeniaka może wymagać chwili cierpliwości, ale na pewno doświadczony doradca w sklepie online podpowie, który z nich będzie spełniał możliwie najwięcej potrzeb pupila oraz oczekiwań jego właściciela. Szelki dla szczeniąt nie krępują ruchów a także, przede wszystkim, nie uciskają na bardzo wrażliwe u nich narządy wewnętrzne. I właśnie takie powinny być: szelki dające nam poczucie pełnej kontroli nad szczenięciem, a jemu samemu – komfortu i swobody. Ich wesołe kolory idealnie wręcz pasują do temperamentu rozbrykanych, beztroskich szczeniaków.

Szelki czy obroża? Także dla dorosłych psów

Dylemat czy zdecydować się na szelki czy na obrożę dla dorosłego psa łatwiej rozwiązać. Najczęściej zależy to od jego temperamentu. Jeżeli jednak nadal pozostają wątpliwości w tej kwestii wystarczy skonsultować się z internetowym doradcą. Chętnie podpowie dokładnie: jaki rodzaj szelek a może lepiej obroży i z jakich powodów będzie optymalny dla konkretnego zwierzaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj