Z roku na rok problem kleszczy jest coraz bardziej zauważalny. Chcąc chronić swojego czworonoga przed tymi pasożytami, konieczne jest stosowanie odpowiednich preparatów przez cały rok. Jedną z popularnych opcji ochrony przed kleszczami są preparaty spot-on dla psa. Mają one formę kropli, które nakłada się na kark i grzbiet zwierzęcia. W jaki sposób chronią one naszego czworonoga i czemu zawdzięczają swoją skuteczność?

Preparaty spot-on – aplikacja

Krople spot-on najczęściej zapakowane są w niewielką, wygodną w użytku pipetę. Ich aplikacja jest banalnie prosta, dzięki czemu bez problemu poradzi sobie z nią każdy opiekun. Po otwarciu pipety ze środkiem należy nanieść punktowo zawartość opakowania w równych częściach, w kilku miejscach wzdłuż linii grzbietu. Zaczynając od miejsca między łopatkami, aż do nasady ogona. W miejscu aplikacji należy dokładnie rozsunąć sierść zwierzęcia, a następnie wycisnąć zawartość pipetki bezpośrednio na gołą skórę.

Ilość miejsc, w których należy zaaplikować produkt, zależy od wielkości i masy ciała czworonoga. Informację na ten temat możemy znaleźć na etykiecie produktu.

Rodzaje kropli spot-on na kleszcze dla psa

Większość preparatów spot-on dostępnych na rynku ma bardzo podobny sposób i czas działania. Pomiędzy sobą różnią się głównie substancją czynną. Ta jednak ma kluczowe znaczenie, jeśli zależy nam na bardziej kompleksowej ochronie naszego czworonoga. Krople Advantix opierają się na permetrynie, dzięki czemu chronią psa nie tylko przed pchłami i kleszczami, ale również komarami i muchówkami, jak np. bolimuszki czy muchy piaskowe. W przeciwieństwie do innych preparatów spot-on dostępnych na rynku, Advantix jest więc w stanie zabezpieczyć psa również przed dirofilariozą przenoszoną przez komary.

Krople na pchły i kleszcze dla psa – sposób działania

Jak to możliwe, że preparaty spot-on nakładane miejscowo działają na powierzchni całego ciała psa? Po aplikacji kropli, substancje czynne wchłaniają się do warstwy skórnej, a następnie rozprzestrzeniają po całym ciele, gromadząc się w gruczołach łojowych, skąd są regularnie wydalane na zewnętrzną warstwę skóry. 

W efekcie, gdy pasożyt wejdzie w kontakt ze skórą lub sierścią naszego zwierzaka od razu ma do czynienia z substancją czynną kropli. W krótkim czasie jego układ nerwowy jest bombardowany, na skutek czego doznaje on paraliżu, a następnie umiera na skutek działania trucizny. Oznacza to, że nie musi dojść do ukąszenia przez kleszcza, by preparat zaczął działać. Dzięki temu zwierzak jest zabezpieczony przed ugryzieniem, a co za tym idzie – skutecznie chroniony przed chorobami odkleszczowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj